Створення та діяльність ІР-суду в Україні: у КГС ВС обговорили деякі питання

17:00, 24 февраля 2020
Міжнародні експерти запропонували сприяння у підвищенні рівня кваліфікації суддів.
Створення та діяльність ІР-суду в Україні: у КГС ВС обговорили деякі питання
Верховний Суд / facebook.com

21 лютого в КГС ВС відбулася чергова робоча зустріч заступника Голови ВС, голови КГС ВС Богдана Львова та судді КГС ВС Ігоря Бенедисюка, які входять до складу судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством, з членами Міжнародної експертної ради (МЕР) консультаційного Проекту з надання технічної допомоги у створенні та діяльності ІР-суду в Україні – Його високоповажністю лордом Ньюбергером з Абботсбері (Великобританія), професором Коккорісом Янісом (Греція) та менеджером Проекту Марією Тимофієнко, передає офіційний сайт ВС.

Під час зустрічі сторони обговорили нинішній стан формування і перспективи запуску ІР-суду в контексті конкуренційно-антимонопольної реформи та подальші кроки реалізації Проекту.

Судді КГС ВС назвали важливим кроком створення ІР-суду в Україні та наголосили на необхідності якнайшвидшого запуску його роботи, адже всі передумови для цього вже створені: «Побудова судів за принципом спеціалізації є найбільш прогресивною формою організації діяльності судової системи і сприяє підвищенню якості, оперативності та гнучкості процедури розгляду конкретних категорій справ».

Щодо об’єднання в межах одного суду ІР та антимонопольних спорів, то судді КГС ВС нагадали, що аналогічна спеціалізована судова палата була створена у Вищому господарському суді України ще на початку двотисячних років і розглядала цю категорію спорів досить ефективно. Спори щодо недобросовісної конкуренції і на сьогодні є складовою частиною категорії спорів, що стосуються ІР. На думку Богдана Львова, таке об’єднання з певної точки зору може бути раціональним, оскільки часто лунають аргументи, що ІР-суд матиме занадто мале навантаження як для самостійного суду. Водночас він висловив побоювання, що створення спеціалізованого суду з економічної конкуренції може суттєво відтермінувати запуск практично сформованого ІР-суду або стати аргументом для перезавантаження його конкурсу, тому вважає доцільним спочатку запустити роботу ІР-суду, а вже потім розширювати його повноваження.

Міжнародні експерти також запропонували сприяння у межах Проекту у підвищенні рівня кваліфікації майбутніх суддів IP-суду та діючих суддів, які вже розглядають ІР-спори та пов'язані з антимонопольним та конкурентним законодавством.

Заступник голови ВС, голова КГС ВС Богдан Львов подякував міжнародним експертам за системну та вагому допомогу і запевнив, що напрацьовані рекомендації та пропозиції сприятимуть наближенню законодавства у ІР-сфері до світових стандартів.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 13 лютого відповідно до статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» здійснено державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи – Вищого суду з питань інтелектуальної власності, про що внесений запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Бугиль
  Владимир Бугиль
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Андрей Горяйнов
  Андрей Горяйнов
  председатель Шестого апелляционного административного суда
 • Татьяна Шилова
  Татьяна Шилова
  член Высшей квалификационной комиссии судей Украины в 2015-2019 гг.
 • Галина Разюк
  Галина Разюк
  заместитель председателя Юго-западного апелляционного хозяйственного суда