Робота українських судів у 2019 році: оприлюднили цікаві факти

19:27, 20 марта 2020
Суди першої інстанції у 2019 році розглянули понад 1,7 млн справ.
Робота українських судів у 2019 році: оприлюднили цікаві факти
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Центр політико-правових реформ проаналізував дані судової статистики за 2019 рік та вибрав найцікавіші й найбільш показові факти. Про це інформує ЦППР на своїй сторінці в Facebook.

 1. У 2019 році суди першої інстанції розглянули на 60 тис. справ менше, аніж у 2018 році. Суди першої інстанції у 2019 році розглянули 1 769 967 справ. З-поміж усіх справ, розглянутих у 2019 році, 44% становлять цивільні справи, 37% – справи про адміністративні правопорушення, 9% – адміністративні, 6% – кримінальні та 4% – господарські справи.
 2. Потенціал простих судових проваджень зростає. Кожна четверта цивільна та кожна десята господарська справи розглянуті у швидкому наказному провадженні.

Для порівняння, у 2018 році в наказному провадженні суди розглянули лише кожну п'яту цивільну справу. У цивільних справах суди скасовують лише 4% виданих наказів, а в господарських – учетверо більше (17%).

 1. Шанси на виграш у суді досить високі. В адміністративних та господарських справах суди першої інстанції задовольняють майже 80% розглянутих позовів, тоді як у цивільних справах – аж 93%. Щоправда, не всі судові рішення залишаються без змін у вищій інстанції. Найчастіше апеляційні суди скасовують рішення в цивільних справах і справах про адміністративні правопорушення (35% переглянутих рішень) та вироки у кримінальних справах (31%). В адміністративних та господарських справах суди скасовують кожне четверте рішення (25-26%).
 2. У цивільних, господарських та адміністративних справах суди стягнули 442,6 млрд грн, з яких 94% – присуджені господарськими судами.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала огляд практики ЄСПЛ щодо заборони катування та захисту права власності. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталія Коломієць
  Наталія Коломієць
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Андрій Коротких
  Андрій Коротких
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду