Законодавство не містить обов'язку роботодавця попереджати керівника закладу про закінчення терміну дії контракту

20:00, 9 июля 2020
Якщо після закінчення строку договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.
Законодавство не містить обов'язку роботодавця попереджати керівника закладу про закінчення терміну дії контракту

В силу норми ст.39-1 КЗпП України, якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк. Такого висновку дійшов Одеський апеляційний суд у справі 522/12717/18, інформує прес-служба суду.

Одеський апеляційний суд залишив без змін  рішення Приморського районного суду м. Одеси та не знайшов підстав для визнання незаконним звільнення колишнього директора КП.

Встановлено, що КП перебуває у спільній власності територіальних громад, повноваження з управління яким делеговано обласній державній адміністрації. На підставі рішення Одеської обласної ради «про укладення контракту з директором комунального підприємства» було вирішено укласти контракт з Т. строком на 3 роки та доручено голові обласної державної адміністрації укласти відповідний контракт. Термін дії контракту було встановлено з 01.06.2015 року до 01.06.2018 року. Розпорядженням Одеської ОДА 01.06.2018 р. Т. було звільнено з посади директора у зв’язку із закінченням строку дії контракту.

Позивач Т., посилаючись на норму ст. 241-1 КЗпП України, стверджував, що останнім днем дії контракту було 31 травня 2018 року, і оскільки станом на зазначену дату сторони не вчинили жодних дій, які б свідчили про припинення трудових відносин, а 06.05.2018 року Т. продовжував виконувати свої обов’язки, то на переконання позивача Т. дію договору слід вважати продовженою на невизначений строк. Також позивач Т. ставив під сумнів наявність повноважень у голови Одеської ОДА на звільнення його з посади директора комунального підприємства.  

Апеляційний суд, відмовляючи у задоволенні апеляційної скарги Т., виходив з того, що суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що останнім днем строку дії контракту, і відповідно робочим днем Т., було 6 травня 2018 року, оскільки про це прямо зазначено у самому контракті і не потребує доказування. Також апеляційний суд погоджується із позицією суду першої інстанції, що звільнення директора комунального підприємства Одеської обласної ради, у разі закінчення строку дії контракту, належить до повноважень голови Одеської ОДА, які були делеговані йому Одеською обласною радою.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про невиплату належних працівникові коштів при звільненні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Вадим Кузнецов
  Вадим Кузнецов
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Олейник
  Оксана Олейник
  судья Высшего антикоррупционного суда
 • Владимир Гевко
  Владимир Гевко
  судья Хозяйственного суда Тернопольской области
загрузка...