Як отримати повістку SMS-повідомленням: алгоритм дій

16:25, 29 июля 2020
Щоб отримати повістку саме в такий спосіб, потрібно дотримуватись певної процедури.
Як отримати повістку SMS-повідомленням: алгоритм дій

Щоб належним чином забезпечити право на судовий захист, кожен учасник судового процесу має знати дату, час і місце розгляду справи. Для цього суд надсилає особам, які беруть участь у справі, повістку про виклик до суду, чим забезпечує факт повідомлення особи про розгляд справи, передає офіційний сайт 7ААС.

Традиційно повістки прийнято надсилати поштою з обов’язковим отриманням підтвердження про її вручення адресатові. Однак це займає багато часу, а громадяни, враховуючи сучасний ритм життя, не завжди вчасно можуть отримати повістку або й взагалі не отримати її. Саме тому законодавець надав можливість судам направляти повістки електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку, що дозволяє працівникам суду оптимізувати процес направлення повісток, а учасникам судового процесу вчасно отримати повістку та раціонально спланувати свій час.

«Сьомий апеляційний адміністративний суд успішно практикує надсилання SMS-повісток вже досить тривалий час. Однак раніше такі повістки можна було направляти лише через інтернет-сервіс, а віднедавна така можливість з’явилась і в програмі «Діловодство спеціалізованого суду».

Але, щоб отримати повістку саме в такий спосіб, потрібно дотримуватись певної процедури: учасник справи повинен попередньо подати до суду письмову заяву, у якій вказати мобільний номер, на який і буде направлено SMS-повістку, та надати на це свою письмову згоду. Контактні дані, вказані у заяві, працівники суду внесуть у спеціальний реєстр, і лише після цього повістку можна буде надіслати учасникові судового процесу SMS-повідомленням.

Звертаємо увагу на те, що у заяві потрібно вказувати актуальний мобільний номер або декілька номерів (якщо їх декілька), адже у програмі є можливість направити SMS-повістку одному учасникові одразу на декілька номерів.

Після отримання судової SMS-повістки учасник судового процесу обов’язково повинен підтвердити інформацію про її отримання, що буде свідчити про належне повідомлення сторони у справі. Далі таке підтвердження секретарі судового засідання роздруковують і долучають до матеріалів справи.

Таким чином, SMS-повістки мають чимало переваг: лише кілька простих дій дозволять суттєво зменшити час для вирішення обов’язкових процесуальних питань і працівникам суду, і особам, які беруть участь у справі», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла,  як отримати повістку від суду електронною поштою і які при цьому можуть бути ризики.  

Також ми писали, як отримати послугу sms-повістки в суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Джо Байден встретился с Владимиром Зеленским в Киеве
Джо Байден встретился с Владимиром Зеленским в Киеве
Главное за день