Доплати працівникам апаратів судів під час карантину: ВРП звернулася до Кабміну

12:24, 24 ноября 2020
Вища рада правосуддя ініціює внесення змін до постанови Уряду № 375.
Доплати працівникам апаратів судів під час карантину: ВРП звернулася до Кабміну
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Вища рада правосуддя звернулася до Кабінету Міністрів України з ініціативою внести зміни до постанови КМУ від 29 квітня 2020 року № 375 з метою встановлення доплат до заробітної плати працівникам апаратів судів на період дії карантину. Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Вказана постанова регулює деякі питання оплати праці окремих категорій працівників, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину. Наразі категорія працівників апаратів судів не включена до визначеного постановою переліку. Зазначена у постанові № 375 доплата не встановлена.

У зверненні Вищої ради правосуддя до КМУ зазначено, що від початку дії на території держави карантину жоден суд України не припинив своєї роботи. За дев’ять місяців 2020 року лише до судів першої інстанції надійшло 2 344 423 справи і матеріали. За таких обставин в умовах дефіциту суддівських кадрів, що становить 1142 вакантні посади у місцевих загальних судах, середнє навантаження на одного суддю такого суду – більш ніж 700 справ, а в деяких судах сягає понад 2 000 справ.

Відповідно до статті 155 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат. При цьому працівники апаратів судів, які мають безпосередній контакт із відвідувачами судів, наражають на небезпеку власне життя і здоров’я та життя і здоров’я своїх сімей.

Фінансування судової влади у 2020 році, зокрема щодо оплати праці працівників апаратів місцевих та апеляційних судів, а також видатків споживання на відправку поштової кореспонденції, оплату послуг зв’язку, придбання витратних матеріалів, є критично недостатнім. З цієї причини видатки для придбання засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, взагалі не забезпечені.

У Висновку № 2 (2001) КРЄС до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо фінансування та управління судами у контексті ефективної судової влади та статті 6 Європейської конвенції з прав людини зазначено про необхідність забезпечення необхідних ресурсів для функціонування судів з тим, щоб уможливити їхнє функціонування згідно зі стандартами, викладеними в статті 6 Європейської конвенції з прав людини.

З огляду на викладене ВРП ініціює внесення змін до постанови № 375 в частині доповнення переліку осіб, яким встановлено доплату до заробітної плати на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, категорією працівників апаратів судів.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що до Зеленського звернулися щодо питання рівня оплати праці працівників апаратів судів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Карташов
  Олександр Карташов
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Стрелець
  Тетяна Стрелець
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олена Фаріонова
  Олена Фаріонова
  заступник голови Миколаївського апеляційного суду