У ДСА підтримують ініціативи, які розблоковують діяльність ВККС

14:48, 27 ноября 2020
Заступник голови ДСА Сергій Чорнуцький зазначив, якщо кількість суддів і працівників апаратів судів буде збільшуватися, то буде ще більше проблем з фінансовим забезпеченням.
У ДСА підтримують ініціативи, які розблоковують діяльність ВККС

Заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький повідомив, що брак суддів збільшує навантаження, і через це кількість нерозглянутих справ зростає. Про це вын наголосив під час першої зустрічі в межах національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», передає офіційний сайт ВРП.

Він акцентував увагу на тому, що Державна судова адміністрація України підтримує ініціативи, які розблоковують діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. «Оптимальним є законопроєкт № 3711, оскільки ним розширено коло суб’єктів делегування представників до конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ. Водночас, якщо все ж таки у проєкті закону № 3711 залишиться норма про участь міжнародних експертів у складі конкурсної комісії, то їхній голос має буди дорадчим, а не вирішальним», – зазначив він.

Сергій Чорнуцький також повідомив, що до кінця 2020 року для забезпечення роботи судів не вистачає понад 500 млн грн. «Зокрема, 95,4 млн грн не вистачає для виплати заробітної плати апарату судів. У проєкті бюджету на 2021 рік закладені практично ті ж цифри, що і на цей рік. Це означає, що в 2021 році ми будемо мати ті ж проблеми з фінансовим забезпеченням, що є на сьогодні. Якщо кількість суддів і працівників апаратів судів буде збільшуватися, то ми будемо мати ще більше проблем з фінансовим забезпеченням. Тому фінансування судової влади має забезпечуватися парламентом належним чином», - зауважив заступник Голови ДСА України.

На думку Вищої ради правосуддя, реформування у сфері правосуддя має бути послідовним та виваженим, відповідати нормам Конституції України, міжнародним стандартам та принципам Ради Європи, а всім законодавчим змінам має передувати ґрунтовна та всеохоплююча дискусія в широких професійних колах.

Нагадаємо, що Європейська комісія «За демократію через право» (Венеційська комісія) у своєму останньому висновку вказала, що реформування судової системи має відбуватися з урахуванням аналізу попередніх реформ, бути послідовною та впорядкованою.

Відповідно до висновку «Роль асоціацій суддів у підтримці суддівської незалежності» Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) асоціації суддів мають бути активно залучені до процесів, пов’язаних із реформуванням системи правосуддя.

Саме для цього у Вищій раді правосуддя започаткували публічні фахові обговорення останніх законодавчих ініціатив стосовно реформування судової системи. Зокрема, впродовж серії дискусій планується обговорювати законопроєкти № 3711, № 3711-1, № 3711-2 та законопроєкт, підготовлений Міністерством юстиції України, щодо внесення змін до норм, які стосуються питань судоустрою і статусу суддів, у світлі висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) від 9 жовтня 2020 року щодо законопроєкту № 3711.

Мета – напрацювання спільної позиції щодо визначення оптимального шляху до якнайшвидшого подолання проблеми кадрового дефіциту в українських судах та ефективного забезпечення права громадян на доступ до правосуддя.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у Києві відбулося перше фахове обговорення національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Ініціатором такого обговорення виступила Вища рада правосуддя, а участь в ньому взяли майже 50 представників органів та установ системи правосуддя, судді, адвокати, міжнародні та національні експерти, науковці, члени провідних громадських організацій та асоціацій, представники виконавчої та законодавчої гілок влади, правники, які відповідають за прийняття рішень у судовій владі.

Додамо, Богдан Моніч назвав найгострішу проблему судової влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...