ВРП відреагувала на повідомлення судді з Івано-Франківської області щодо втручання у її професійну діяльність

16:05, 18 февраля 2021
Про втручання у професійну діяльність повідомила суддя Надвірнянського райсуду Івано-Франківської області.
ВРП відреагувала на повідомлення судді з Івано-Франківської області щодо втручання у її професійну діяльність

Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Віта Матолич повідомила, що в її провадженні перебуває справа, в якій винесено ухвалу про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову. Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя. 

Суддя зазначила, що сторона у справі, яка не погоджується із постановленою ухвалою, не оскаржувала її у встановленому законодавством порядку. Натомість її чоловікові зателефонувала невідома особа, яка намагалася з’ясувати підстави прийняття суддею такого рішення.

На думку судді Матолич В.В., спроба сторони у справі знайти особистий номер телефону члена її сім’ї та з’ясування такої інформації свідчать про втручання у її професійну діяльність.

ВРП констатує, що подібні телефонні дзвінки можуть викликати у судді обґрунтоване занепокоєння щодо власної безпеки та безпеки членів її сім’ї, що, у свою чергу, створює реальну загрозу суддівській незалежності. У такий спосіб може чинитися психологічний тиск, що може вплинути на прийняття суддею певного судового рішення у справі.

Крім того, дії невідомої особи не узгоджуються з вимогами частини шостої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обов’язку поважати незалежність судді і не посягати на неї. 

"Враховуючи, що вказані обставини пов’язані із професійною діяльністю судді, вони можуть мати ознаки втручання у діяльність, пов’язану зі здійсненням правосуддя, а тому правоохоронні органи мають надати їм кримінально-правову кваліфікацію у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідні відомості за повідомленням судді Матолич В.В. мають бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань у строки, визначені статтею 214 КПК України. Також має бути розпочате досудове розслідування обставин вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Рада звертається до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених щодо суду, суддів, членів їх сімей, тощо з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

З огляду на вказане Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею Матолич В.В., із дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України", — йдеться у повідомленні ВРП.

Раніше «Судовою-юридична газета» повідомляла, що Вища рада правосуддя звільнила у відставку двох суддів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергей Нагорянский
  Сергей Нагорянский
  судья Окружного административного суда Киева
 • Наталья Дучал
  Наталья Дучал
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Елена Журавская
  Елена Журавская
  Секретарь Рады судей Украины
 • Виктория Коновалова
  Виктория Коновалова
  судья Луганского апелляционного суда
загрузка...