Другий сенат Конституційного Суду України 10 березня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» щодо конституційності припису першого речення частини першої статті 1050 Цивільного кодексу України, згідно з яким «якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу». Про це інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Під час пленарного засідання Голова засідання Сергій Головатий, який є суддею-доповідачем у справі, виклав зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.
Було зазначено, що Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (далі – Заявник/Банк) як на момент укладення кредитного договору, так і під час його виконання мало легітимні очікування на отримання відсотків за користування кредитними коштами до дня повернення кредиту.
У клопотанні Заявник стверджує, що застосування в остаточному судовому рішенні в його справі оспорюваного припису Цивільного кодексу України обмежило право Банку на отримання нарахованих процентів за користування позикою моментом настання терміну повернення позики, а не зарахуванням грошової суми, що позичалася, на банківський рахунок кредитора, внаслідок чого Заявника було протиправно позбавлено права власності, обмежено його право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Суддя-доповідач повідомив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи було направлено запити до низки органів державної влади, наукових установ, вищих навчальних закладів для висловлення ними позицій із питань, порушених у конституційній скарзі. Зокрема, до Національного університету «Києво-Могилянська академія», Донецького національного університету імені Василя Стуса, Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Ужгородського національного університету, Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України, Національного університету «Одеська юридична академія», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Запити також надіслано членам Науково-консультативної ради Конституційного Суду України з проханням надати науковий висновок щодо порушених у конституційній скарзі питань.
Раніше ми повідомляли, що КСУ визначить конституційність окремих положень Кримінального кодексу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.