ВРП та КМЄС презентували рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину, документ

09:15, 23 апреля 2021
У ВРП зазначили, що суди мають стати прикладом дотримання карантинних вимог.
ВРП та КМЄС презентували рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину, документ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

«Українські суди, незважаючи на впровадження карантинних умов, не припиняють своєї роботи, забезпечують людям право на життя і здоров’я, що є першочерговим, а також право на захист, тобто право на справедливий суд, яке не може бути обмежене навіть в умовах воєнного та надзвичайного стану. Це, безумовно, наше досягнення», – наголосив виконувач обов’язків голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час презентації уніфікованих рекомендацій для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину.

Суди повинні забезпечувати безперебійну роботу та водночас рівноправний доступ до правосуддя, незважаючи на пандемію. Вимушені карантинні обмеження змусили активізувати зусилля для встановлення балансу між процесуальним принципом розгляду справ протягом розумного строку і гарантуванням безпеки громадян, а також для вироблення єдиного підходу до розгляду судових справ під час пандемії. Адже саме працівники та відвідувачі установ системи правосуддя значною мірою піддаються ризику зараження коронавірусною інфекцією.

Вища рада правосуддя спільно із Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України розробила уніфіковані рекомендації для всіх судів України щодо безпечної роботи в умовах карантину. Документ стосується таких аспектів, як доступ до правосуддя, організація робочого процесу, протиепідемічні заходи у приміщенні та на робочому місці.

За словами Олексія Маловацького, зазначені рекомендації мають забезпечити, з одного боку, вільний доступ громадян до правосуддя, а з іншого – безпечні умови без ризику для здоров’я для працівників судів та учасників судових процесів.

«Рекомендації мають стати єдиним джерелом інформації та правової визначеності для всіх судів. Варто зазначити, що ці практичні поради стануть успішними лише в тому разі, якщо будуть загальнодоступними. Тому важливо забезпечити їх поширення і розміщення у приміщеннях судів для працівників і відвідувачів», – зазначив заступник Голови КМЄС в Україні Фредрік Весслау.

Захід став майданчиком для широкого обговорення важливих питань роботи судів під час пандемії COVID-19 та об’єднав близько двохсот учасників.

Зокрема, до заходу долучилися очільники судових інституцій, що становлять систему правосуддя, – Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, а також голови судів усіх інстанцій та юрисдикцій, представники Національної школи суддів України, адвокатських спільнот, органів прокуратури, представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України, Моніторингової місії ООН з прав людини та Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Вища рада правосуддя вдячна професійній спільноті та міжнародним партнерам, які були залучені до підготовки, розроблення та впровадження уніфікованих рекомендацій для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину, та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Закликаємо всі судові установи неухильно дотримуватися приписів рекомендацій, заснованих на міжнародному досвіді та вітчизняних напрацюваннях, адже ці прості правила можуть зберегти життя та здоров’я тисячам українців.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що РСУ та ДСА звернулись до Зеленського та Шмигаля щодо доступу до вакцинації суддів та працівників судів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Віталій Давній
    Віталій Давній
    суддя Чернівецького апеляційного суду