ВРП повернула без розгляду клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя

13:47, 5 августа 2021
Рішення було прийнято через недотримання прокуратурою вимог закону.
ВРП повернула без розгляду клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя

Вища рада правосуддя розглянула клопотання Першого заступника Генерального прокурора Романа Говди про тимчасове відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського Олександра Олександровича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 190 Кримінального кодексу України, тобто  у заволодінні чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, яке надійшло до ВРП 29 липня 2021 року. Про це повідомляє офіційний сайт ВРП.

«Про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді повідомлено 8 липня 2021 року.

Частиною четвертою статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що Генеральний прокурор або його заступник можуть уповноважити прокурора на вручення судді копії клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та матеріалів, що обґрунтовують клопотання, а також на представлення відповідного клопотання під час розгляду на засіданні Ради.

Із копії матеріалів, долучених прокуратурою до клопотання, вбачається, що доручення на уповноваження прокурора вручити судді Боярському О.О. копію клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та матеріали, що обґрунтовують таке клопотання, надано 27 липня 2021 року.

Разом з тим, вказані документи були вручені судді Боярському О.О. прокурором 16 липня 2021 року.

Таким чином клопотання подане із порушенням визначених законодавством вимог, оскільки копії клопотання та доданих до нього матеріалів вручено прокурором, який не був уповноважений на вручення судді Боярському О.О. клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя відповідно до вимог частини четвертої статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Вказані обставини підтвердив представник прокуратури під час засідання ВРП.

З огляду на вказане ВРП вирішила клопотання про тимчасове відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського Олександра Олександровича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності повернути без розгляду Першому заступнику Генерального прокурора Роману Говді», — повідомили у ВРП.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП повернула без розгляду клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя через недотримання прокуратурою вимог закону.

Також ВРП відреагувала на втручання у діяльність судді Оболонського райсуду міста Києва

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Гончарова
  Ірина Гончарова
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Олексій Симоненко
  Олексій Симоненко
  заступник Генерального прокурора України
 • Армен Бегунц
  Армен Бегунц
  суддя Другого апеляційного адміністративного суду
загрузка...