У ВРП обговорили питання забезпечення охорони приміщень судів

20:10, 19 августа 2021
Незважаючи на обмежене фінансування, завдяки вжитим організаційно-практичним заходам з початку цього року територіальними управліннями Служби взято під охорону 104 суди.
У ВРП обговорили питання забезпечення охорони приміщень судів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Пресслужба ВРП повідомляє, що у Вищій раді правосуддя відбулося засідання міжвідомчої робочої групи щодо визначення пріоритетності взяття під охорону приміщень судів в умовах зміни системи місцевих судів у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів. У засіданні взяли участь члени ВРП Павло Гречківський, Володимир Говоруха, Віталій Саліхов та Голова Служби судової охорони Валерій Бондар.

Керівник ССО поінформував, що, незважаючи на обмежене фінансування, завдяки вжитим організаційно-практичним заходам з початку цього року територіальними управліннями Служби взято під охорону 104 суди.

Зокрема, цього вдалося досягнути шляхом прийняття управлінських рішень щодо:

  • перерозподілу кількості співробітників на об’єктах, які охороняються;
  • скорочення штатної чисельності апаратів територіальних управлінь Служби та підрозділів забезпечення;
  • додаткового набору співробітників у межах затвердженого для Служби фонду оплати праці.

Пріоритетним завданням Служби було взяття під охорону приміщень судів, розташованих в адміністративних центрах новоутворених районів.

Загалом на сьогодні під охороною Служби перебувають 572 органи системи правосуддя (613 будівель), з яких 516 – суди, що становить 78 % від їх загальної чисельності.

Зокрема, 100 % об’єктів взято під охорону у восьми областях (Вінницька, Донецька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Рівненська, Тернопільська) та місті Києві.

«Ще 162 органи системи правосуддя необхідно взяти під охорону Служби. У цьому місяці під охорону Служби перейдуть Міжгірський районний суд Закарпатської області та Ренійський районний суд Одеської області. До кінця вересня планується взяти під охорону Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області та Голованівський районний суд Кіровоградської області», - зауважують у повідомленні.

За словами Голови Служби, за сім місяців 2021 року працівники ССО перешкодили пронесенню до судових установ понад 74 тисяч заборонених предметів. За пів року від голів судів до ССО надійшло близько 160 листів зі словами подяки на адресу працівників Служби.

Валерій Бондар зазначив також про наявність низки проблемних питань.

Зокрема, у зв’язку з перерозподілом наявного особового складу для забезпечення охорони судів збільшилось навантаження співробітників Служби.  Крім того, затверджений для ССО фонд оплати праці не дає можливості додатково укомплектувати вакантні посади підрозділів охорони, а отже, взяти під охорону Служби всі судові установи.

«Служба розвивається, має свою стратегію, власну тактику реагування. До кінця року ми приймемо під охорону максимальну кількість судів. За умови належного фінансування ми готові забезпечити безпеку у всіх судах України. Якщо буде державницький підхід, ми піднімемо Службу судової охорони на ще вищі щаблі», – запевнив Валерій Бондар.

Члени Вищої ради правосуддя наголосили не неприпустимості скорочення фінансування Служби, адже її співробітники гарантують безпеку не лише суддів, а й працівників апаратів судів, усіх учасників судового процесу. Вони зазначили, що у зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи може виникнути думка про необхідність скорочення працівників ССО. Однак вона не є слушною, оскільки районні суди продовжуватимуть працювати і в них потрібно забезпечити охорону. Члени ВРП  запевнили  Голову Служби судової охорони у своїй підтримці.

Також «Судово-юридична газета» писала, що ВРП подовжила строк надання суддями згоди на відрядження до чотирьох судів.

Додамо, що ВРП звернулася до СБУ щодо перевірки законності дій співробітників Служби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде