Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII з 16 липня 2021 року суттєво змінює порядок підтвердження особою вільного володіння державною мовою. Зокрема, рівень володіння державною мовою засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до цього Закону. Деталі розповіли у Сьомому ААС.
З 16 липня 2021 року набули чинності зміни до статті 25 Закону України «Про державну службу». Ці зміни передбачають доповнення переліку інформації, що подається особою для участі у конкурсі, копією Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою aбo витягу з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою, що підтверджує рівень володіння державною мовою, визначений Національною комісією зі стандартів державної мови.
За глобальною шкалою Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти встановлено такі рівні володіння державною мовою:
1. Початковий рівень першого ступеня (A1);
2. Початковий рівень другого ступеня (A2);
3. Середній рівень першого ступеня (B1);
4. Середній рівень другого ступеня (B2);
5. Рівень вільного володіння першого ступеня (C1);
6. Рівень вільного володіння другого ступеня (C2).
Частина четверта статті 10 Закону № 2704 зобов'язує особу подати документ, що засвідчує рівень володіння державною мовою до призначення на відповідну посаду. Та крім того, відповідно до частини другої статті 9 даного Закону особи, які претендують на призначення на посади державної служби зобов'язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.
Саме тому варто звернути увагу на те, що до інформації для участі у конкурсах на зайняття посад державної служби, які оголошено та оприлюднено на Єдиному порталі вакансій державної служби після 16 липня 2021 року, конкурсантам необхідно подавати ще один документ - копію державного сертифіката про рівень володіння державною мовою або витяг з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою (першого або другого ступеня С1, С2).
Зауважуємо, що на офіційному вебсайті Національної комісії зі стандартів державної мови у розділі «Іспит на рівень володіння державною мовою» можна ознайомитись з порядком проведення іспиту на рівень володіння державною мовою, зразками іспитових тестових завдань та іншою інформацією, що стосується отримання відповідного державного сертифіката.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.