ККС ВС висловився щодо кримінальних правопорушень терористичної спрямованості

17:15, 6 декабря 2021
Оприлюднено огляд рішень, ухвалених за період із 2018 року по серпень 2021 року.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду оприлюднив огляд судової практики у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень терористичної спрямованості.

В огляді вміщено низку важливих правових позицій стосовно вказаних кримінальних правопорушень, що містяться в постановах ККС ВС, ухвалених за період із 2018 року по серпень 2021 року.

Зокрема, ККС ВС звернув увагу на такі кримінально-правові та кримінальні процесуальні проблеми кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень терористичної спрямованості:

– кваліфікація дій осіб, які брали участь у складі дільничної комісії з проведення «референдуму» щодо статусу самопроголошеної «ДНР», за ч. 2 ст. 110 КК України;

– підстави визнання діяльності терористичною;

– кваліфікація дій осіб, які розголошували інформацію про дислокацію та/або переміщення Збройних Сил України, за ст. 258-3 КК України;

– кваліфікація дій особи, яка брала участь у непередбаченому законом збройному формуванні терористичної організації, за сукупністю злочинів, передбачених статтями 258-3 та 260 КК України;

– порядок надсилання судових повісток і викликів під час спеціального досудового розслідування та судового провадження обвинуваченому, який проживає на тимчасово окупованій території України, а також публікування вказаних викликів у засобі масової інформації загальнодержавного значення у кримінальному провадженні про злочини терористичної спрямованості;

– правове значення пасивної участі захисника у кримінальному провадженні за процедурою «in absentia».

Окрім того, в огляді наведено інші, не менш актуальні правові позиції з проблем кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень терористичної спрямованості.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, чи є відсутність судді на робочому місці прогулом: що думає Велика Палата ВС.

Крім того, повідомляли, чи є незазначення у договорі оренди земельної ділянки чіткого відсоткового розміру орендної плати та її грошової оцінки підставою для визнання його недійсним: позиція ВС.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нужно ли забирать у ГНЭУ полномочия критиковать законопроекты и кто этим должен заниматься
Нужно ли забирать у ГНЭУ полномочия критиковать законопроекты и кто этим должен заниматься
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва
загрузка...