Верховний Суд роз’яснив, для кого заборонена амністія

16:58, 26 июля 2019
Колегія суддів суду касаційної інстанції не знайшла підстав для застосування до особи статей Закону «Про амністію у 2016 році».
Верховний Суд роз’яснив, для кого заборонена амністія
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Колегія суддів Другої Судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду розглянула касаційну скаргу захисника особи на вирок місцевого та вирок апеляційного судів. Про це повідомляє прес-центр ВС.

Відповідно до вироку суду першої інстанції особа була засуджена за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Апеляційний суд скасував це судове рішення в частині призначеного покарання та ухвалив у цій частині новий вирок. Крім того, було відмовлено в застосуванні до засудженого положень Закону України «Про амністію у 2016 році».

У касаційній скарзі захисник, зокрема, просив змінити оскаржувані судові рішення, а також застосувати до особи п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» та звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк і від інших покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

У постанові колегії суддів ККС ВС зазначається, що ці доводи захисника є необґрунтованими та безпідставними. Зазначене питання суди першої та апеляційної інстанцій належним чином розглядали й вирішували, і в його задоволенні відмовили.

Суди правильно послались на положення п. «в» ч. 1 ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні», згідно з яким амністія не може бути застосована до осіб, які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, крім випадків індивідуальної амністії.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, особа до вчинення зазначеного злочину двічі була засуджена місцевим судом за вчинення тяжких умисних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), і має дві непогашені та незнятті судимості.

Враховуючи вищезазначені обставини, колегія суддів суду касаційної інстанції не знайшла підстав для застосування до особи Закону України «Про амністію у 2016 році».

ККС ВС залишив судові рішення без змін.

З повним текстом постанови можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про постанову ККС ВС щодо порушення таємниці наради суддів.

Також ми писали про основні положення рішень ККС у складі ВС. В огляді викладено позиції суду щодо застосування положень Загальної частини Кримінального кодексу України, зокрема, щодо дії кримінального закону у часі, співучасті у злочині, необхідної оборони та застосування примусових заходів медичного характеру.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Костенко
    Дмитро Костенко
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Андрій Бабаєв
    Андрій Бабаєв
    суддя Харківського окружного адміністративного суду