Верховний Суд визначив, коли виникає право власності на автомобіль

17:25, 16 марта 2020
Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту такої реєстрації.
Верховний Суд визначив, коли виникає право власності на автомобіль
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Право власності на транспортний засіб виникає з моменту його державної реєстрації, а не з моменту передачі за договором купівлі-продажу. На цьому наголосив КЦС Верховного Суду у своїй постанові у справі № 683/2694/16-ц.

У касаційній скарзі позивач зазначив, що право власності у нього виникло з моменту передачі автомобіля за договором купівлі-продажу автомобіля.

Верховний Суд зазначив, що якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації. Це зазначено у ч. 1 ст. 210 Цивільного кодексу України.

Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено обов'язок власників ТЗ та осіб, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представників, зареєструвати (перереєструвати) ТЗ протягом 10 діб після придбання, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Колегія суддів вказала, що спірний автомобіль у власність позивача не переходив, оскільки така передача не була оформлена у встановленому законом порядку.

Також Верховний Суд зазначив, що сам по собі договір купівлі-продажу вчинений у простій письмовій формі, без реального зняття з реєстрації, перереєстрації ТЗ у вищезазначеному порядку не породжує правових наслідків у вигляді переходу права власності від продавця до покупця.

З текстом постанови можна ознайомитися за посиланням

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Касаційні суди Верховного Суду визначились з питанням самопредставництва в суді.

Також ми писали про позицію КЦС ВС щодо дотримання строків позовної давності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій та цікавих новин.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде