Смерть породіллі з дитиною на Чернігівщині: є нові подробиці про лікаря

01:00, 23 марта 2019
Розслідування показало, що жінка з сином померли через неналежне виконання функцій одним із медпрацівників.
Смерть породіллі з дитиною на Чернігівщині: є нові подробиці про лікаря

В Анастасії та Ігоря Горбатенків, жителів Семенівки Чернігівської області, повинен був народитися хлопчик-первісток. Однак побачити дитину матері не довелося: вона померла при пологах. Через 1,5 місяці помер і новонароджений.

Розслідування показало, що жінка з сином померли через неналежне виконання функцій одним із медпрацівників. «Принаймні, комісія, яка розглядала цей випадок, оцінила всі факти і прийняла відповідне рішення. Потім слідством була призначена судово-медична експертиза, яка визначила, що саме призвело до смерті і стало причинним зв'язок між діями лікаря і тими наслідками, які ми на сьогодні маємо», — зазначив адвокат потерпілих.

Адвокат додав, що під час судового процесу «обвинувачений ставив палки в колеса», вказуючи на те, що експертиза нібито проводилася з порушеннями, і вимагав її повторного проведення. При позитивному розкладі суд міг би затягнутися ще років на два-три.

У результаті суд виніс вирок: два роки позбавлення волі і такий же строк позбавлення права займатися лікарською діяльністю.

За словами родичів Анастасії, незважаючи на очевидні докази, своєї провини анестезіолог не визнав.

«Також у нього не було жодного жалю про те, що трапилося. Так, на суді він попросив вибачення, але каяття не було щирим. Ця людина жодного разу не набрала мене і не запитала, в якому стані перебуває дитинка, коли вона ще була жива. Мені дзвонили і підтримували незнайомі люди» каже мати Анастасії.

Боротьба за справедливість, зумовлені нею переживаннями і стреси сильно похитнули здоров'я Олени, однак жінка вважає, що зробила все від неї залежне. «Я всім людям кажу: в нашій країні за справедливість потрібно боротися, інакше винний залишиться безкарним»,  підсумувала вона.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала про трагедію на Тернопільщині: немовля померло раптовою смертю.

Ще раніше стало відомо, що в Сумській області під мостом знайшли тіло немовляти. Особу матері загиблої дитини вдалося встановити, вирішується питання про оголошення їй підозри. 28-річна жінка була п’яна, коли її розшукали правоохоронці.

Також ми повідомляли, що на Харківщині батько вбив рідного 7-річного сина. Чоловік штовхнув дитину, і хлопчик вдарився головою об металеве ліжко. Дитина тиждень скаржилася на біль, але ніхто не викликав лікарів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталя Кузьменко
  Наталя Кузьменко
  суддя Херсонського окружного адміністративного суду
 • Світлана Яковлєва
  Світлана Яковлєва
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Ковальчук
  Тетяна Ковальчук
  суддя Господарського суду Чернівецької області
 • Марина Мишкіна
  Марина Мишкіна
  суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...