Залишила тіло новонародженої дитини в покинутій будівлі: суд покарав горе-матір

20:10, 11 мая 2019
Поведінка обвинуваченої як до пологів, так і після них спрямована на те, щоб позбутися дитини.
Залишила тіло новонародженої дитини в покинутій будівлі: суд покарав горе-матір

Три роки позбавлення волі  таке покарання призначив Полонський районний суд обвинуваченій у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України (завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу), стосовно новонародженої дитини, яка не перебувала в обумовленому пологами стані, що спричинило смерть особи, та ч. 1 ст. 297 Кримінального кодексу України (наруга над тілом померлого), визнавши її винною в інкримінованих злочинах. Про це передає офіційний сайт суду.

«Як встановив суд, матір двох дітей достеменно знала про свою вагітність, однак приховувала це від інших. Коли настав час пологів, вона не звернулася за кваліфікованою медичною допомогою і на початку грудня 2018 року сама народила здорову доношену дівчинку. Вважаючи дитину мертвою, вона не намагалася врятувати їй життя сама та не звернулася за фаховою допомогою (всупереч вимогам ч. 2 ст. 150 Сімейного кодексу України), натомість замотала тіло в рушники, поклала в пакет, а згодом лишила його серед сміття у покинутій будівлі поряд із залізничним вокзалом Полонного.

У судовому засіданні жінка свою вину визнала. Вона пояснила, що народила дитину в київській квартирі, яку винаймала. Будучи переконана, що дитина мертва, бо не закричала, вона замотала її тіло і поклала на балконі, щоб потім поховати. А 2 грудня 2018 року привезла тіло у Полонне і лишила на привокзальній площі. Жінка просила суд не позбавляти її волі, щоб вона мала можливість виховувати двох неповнолітніх дітей.

Дослідивши матеріали справи й оцінивши докази, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченої повністю доведена. Зокрема, за висновками судових експертів, дитина могла народитися живою та померла відразу або протягом не більше 30 хвилин після народження, могла не закричати, але зробила перший вдих. Суд також вважає, що поведінка обвинуваченої як до пологів, так і після них спрямована на те, щоб позбутись дитини, оскільки вона приховувала свою вагітність і навіть після вчинення злочину не повідомила про народжену нею дитину. Реалізувала свій умисел обвинувачена, вибравши спосіб саме залишення новонародженої дитини у небезпечному для життя стані.

Крім того, суд бере до уваги, що обвинувачена, маючи на утриманні двох неповнолітніх дітей, вчинила умисний тяжкий злочин проти життя та здоров’я особи, наслідком якого стала смерть її новонародженої дитини, відсутність у неї будь-якого материнського інстинкту щодо цієї дитини, зневажливий спосіб розпорядження тілом дитини (залишила тіло серед побутового сміття у недіючому приміщенні в зимовий період)»,  ідеться у вироку Полонського суду.

Підстав для звільнення обвинуваченої від відбування покарання за ст. 75 Кримінального кодексу України та застосування ст. 69 КК України, як просив захисник, суд не встановив.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що на Хмельниччині у селі Пліщин на подвір’ї одного з будинків сталося жахливе вбивство: 33-річний чоловік вилами вбив власну 75-річну бабусю.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Анастасія Радіна
  Анастасія Радіна
  голова член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики
 • Олександр Палінчак
  Олександр Палінчак
  заступник голови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Ігор Мустеца
  Ігор Мустеца
  заступник Генерального прокурора України в 2020 р.
 • Валентина Висоцька
  Валентина Висоцька
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Ольга Конюх
  Ольга Конюх
  суддя Господарського суду Київської області
загрузка...