Підвищення кваліфікації адвокатів: оприлюднили головні міфи

19:50, 3 июля 2019
Всього опублікували п’ять міфів.
Підвищення кваліфікації адвокатів: оприлюднили головні міфи
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Вища школа адвокатури НААУ оприлюднила декілька міфів щодо підвищення кваліфікації адвокатів. Повідомлення розмістили на офіційний сторінці Вищої школи адвокатури у Facebook.

МІФ №1 Тепер всі заходи платні

Жоден пункт Порядку підвищення кваліфікації не зазначає інформації про вартість заходів. Оператори підвищення кваліфікації адвокатів, будь то органи адвокатського самоврядування або сторонні оператори, самостійно визначають вартість кожного заходу, виходячи з витрат, які несуться на організацію.

МІФ №2 Тестування після кожного заходу платне

Інформація не відповідає дійсності, оскільки кожен адвокат після відвідування кожного заходу автоматично отримає на електронну пошту персональне посилання на вхід до кабінету, де він проходить тести необмежену кількість разів. Рівно стільки скільки потрібно для засвоєння матеріалу, який презентувався під час заходу.

МІФ №3 Тестування направлене на те, щоб адвокат не здав його, або застосування до такого адвоката штрафів, чи відкриття дисциплінарного провадження

Інформація не відповідає дійсності, оскільки ціль тестування - закріплення знань, отриманих під час заходу. Штрафної санкції чи відкриття "диспциплінарки" не передбачено жодним нормативним документом.

МІФ №4 Я не повинен підвищувати ніяку кваліфікацію, бо маю стаж юриста 20 років, я підвищую її в судовому процесі

Стаття 21 профільного закону говорить про професійний обов'язок адвоката: підвищувати свій професійний рівень.

Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації організація процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні здійснюється Радою адвокатів України та реалізується Національною асоціацією адвокатів України, радами адвокатів регіонів, Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України, Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури регіонів та сторонніми операторами підвищення кваліфікації адвокатів, що акредитовані адміністратором підвищення кваліфікації адвокатів.

Відповідно до статті 57 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковими до виконання всіма адвокатами.

МІФ №5 Замість того, щоб зароблять кошти, я тепер буду бігати за балами

Порядок підвищення кваліфікації передбачив безліч видів підвищення кваліфікації адвокатів. Бігати за балами не потрібно, оскільки інформація про кожен захід з підвищення кваліфікації буде відображатись на сайті Центру акредитації ВША НААУ. Тепер кожен адвокат витратив 5 хвилин свого часу, легко складе особистий план підвищення кваліфікації за найближчі 3-6 місяців.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що з 1 липня адвокатам та помічникам адвокатів потрібно звітуватись щодо підвищення кваліфікації перед своїми регіональними радами адвокатів за формою, передбаченою за раніше діючим Порядком.

Також ми повідомляли, що в Україні стрімко зростає кількість адвокатів.

Крім того, з 1 липня набуває чинності нова редакція Порядку підвищення кваліфікації адвокатів.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду