Спалити всіх живцем: суддя повідомила про погрози на засіданні

14:17, 18 сентября 2019
Під час засідання обвинувачений висловлював погрозу спалити суд та намагався розвести багаття в залі судового засідання.
Спалити всіх живцем: суддя повідомила про погрози на засіданні

Суддя Михайлівського райсуду Запорізької області Машкіна Наталя Василівна повідомила, що на розгляді суду перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням особи за частиною другою статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження). Про це повідомляє прес-служба суду.

Під час засідання обвинувачений проігнорував розпорядження судді, не дотримувався порядку судового розгляду. Суддя вважає, що таким чином він мав на меті перешкодити виконанню нею своїх службових обов’язків.

Зокрема, обвинувачений, нецензурно висловившись, вигукував репліки без надання йому слова головуючим, розповсюджував недостовірну, на думку судді, інформацію про нібито особисте знайомство з нею та її чоловіком, а також про причетність судді до вчинення корупційних правопорушень за попереднім місцем роботи, погрожував притягненням до відповідальності.

Суддя припускає, що відомості стосовно неї стали відомі обвинуваченому з відкритих джерел: суддівського досьє на офіційному сайті ВККС та електронних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На її думку, обвинувачений розповсюджував вказані неправдиві відомості для того, щоб спонукати суддю заявити самовідвід, тобто втрутитися в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Суд попередив громадянина про можливість видалення із зали судового засідання за неповагу до суду.

Після цього чоловік намагався розбити загороджувальне скло, підпалив аркуш паперу та кинув його на дерев’яну лаву. В результаті оперативних дій працівників конвою полум’я було погашено. Під час видалення суду до нарадчої кімнати для вирішення заяви обвинуваченого про відмову від захисника, громадянин висловив погрозу «спалити всіх присутніх живцем». На місце події судовим розпорядником було викликано працівників поліції.

Суддя вважає, що погрози обвинуваченого під час судового засідання є втручанням в діяльність судді з метою перешкодити виконанню нею службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що в Орджонікідзевському райсуді Запоріжжя загинув підсуднийТіло чоловіка знайшли у конвойному приміщенні суду.

Також ми повідомляли, що в приміщенні Київського районного суду Одеси обвинуваченому намагались передати невідому речовину.

Додамо, що у львівському суді жінка порізала собі вени під час засідання.  

Крім того, у Михайлівському райсуді Запорізької області під час засідання обвинувачений висловлював погрозу спалити суд та намагався розвести багаття в залі судового засідання.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Главное за день
загрузка...