Яке покарання передбачено для бізнесу за відсутність посадової інструкції

09:12, 10 сентября 2020
Якщо посадова інструкція відсутня, це означає, що працівника не ознайомлювали з посадовими обов’язками або ознайомлювали, але неповністю.
Яке покарання передбачено для бізнесу за відсутність посадової інструкції

Посадова інструкція є одночасно інструментом дисциплінарного впливу на працівника та його захистом. Проте на багатьох підприємствах (особливо малих) посадові інструкції або відсутні, або якщо і є в наявності, то типові, суто формальні, пише  Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Законодавством не заборонено відступати від типових інструкцій і частково перерозподіляти обов’язки працівників між іншими особами. Кожний працівник має бути ознайомлений зі своїми трудовими обов’язками під підпис, і саме посадова інструкція дає змогу це зробити швидко й належним чином задокументувати («З посадовою інструкцією ознайомлений (дата, підпис)» — такий запис вносять до наказу про прийняття на роботу). Отже, якщо посадова інструкція відсутня, це означає, що працівника не ознайомлювали з посадовими обов’язками або ознайомлювали, але неповністю.

Відсутність посадової інструкції — це порушення трудового законодавства. За це передбачено накладення штрафу за ст. 265 КЗпП як за порушення інших вимог трудового законодавства в розмірі однієї мінімальної зарплати (з 01.09.2020 р. — 5000 грн). При цьому такий штраф можна накласти за кожну відсутню посадову інструкцію за посадами штатного розпису.

Посадові інструкції мають бути не лише на підприємствах, а й у фізосіб — підприємців, якщо вони мають найманих працівників та оформлюють трудові відносини. Незалежно від того, чи це підприємство, чи фізособа — підприємець, роботодавець має роз’яснити працівникові його права й обов’язки (частина перша ст. 29 КЗпП). Саме з цієї норми випливає обов’язковість наявності посадових інструкцій.

 Раніше «Судово-юридична газета» розповідала про роботу за сумісництвом: як компенсується відпустка.

Також ми розповідали про затримку зарплати під час карантину: як діяти.

Стало відомо, коли понаднормова праця є незаконною

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур виходить на фінальний етап
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Лилия Максименко
  Лилия Максименко
  судья Запорожского окружного административного суда
 • Юрий Подоляк
  Юрий Подоляк
  заместитель председателя Хозяйственного суда Киевской области
 • Ирина Приходько
  Ирина Приходько
  судья Хозяйственного суда Киева
загрузка...