Як фізособи-«єдинники» можуть отримати довідку про доходи: роз’яснення

20:21, 5 октября 2020
Довідка про доходи видається не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання заяви.
Як фізособи-«єдинники» можуть отримати довідку про доходи: роз’яснення
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 294.1 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема, першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (крім податкового періоду для податкової звітності з податку на додану вартість, визначеного п. 202.1 ПКУ).

Разом з цим платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (абз. 1 пп. 296.8 ПКУ).

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02.10.1996 р. №393/96-ВР «Про звернення громадян» (далі – Закон №393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Статтею 20 Закону №393 визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Тобто фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої-третьої груп можуть за письмовою заявою отримати від контролюючого органу довідку про доходи, у т. ч. за будь-який інший ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Довідка про доходи видається не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання заяви.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про сплату ЄСВ під час вимушеного простою на підприємстві.

Додамо, з якого моменту новий власник повинен сплачувати податок на нерухомість.

Також ми писали, чи нараховується ЄСВ за надану працівнику путівку на відпочинок.

А ще відомо, у який термін подається звіт та сплачується ЄСВ, якщо ФОП припинив діяльність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде