Це тиск на всі антикорупційні органи: у САП прокоментували рішення КСУ

15:57, 30 октября 2020
У САП прокоментували рішення КСУ про визнання неконституційної статті 366-1 КК України та позбавлення повноважень НАЗК.
Це тиск на всі антикорупційні органи: у САП прокоментували рішення КСУ

Рішення Конституційного Суду України накладає великий негативний відбиток на всю роботу антикорупційних органів. Про це заявив виконувач обов’язків керівника САП Максим Грищук, інформує пресслужба САП.

«Це суттєвий удар по механізму виявлення корупційних кримінальних правопорушень. Ми діяли у тісній взаємодії з НАЗК, яке надавало нам інформацію про виявлені порушення і невідповідності у деклараціях високопосадовців. Тепер, рішенням суду НАЗК позбавлено повноважень здійснювати перевірки, а ми у свою чергу позбавлені інформації», – йдеться у повідомленні.

У САП повідомили, що на сьогодні в провадженні САП та НАБУ перебуває 110 справ за фактами умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до декларацій. Про підозру у вчиненні правопорушень за ст. 366-1 КК України загалом повідомлено 43 особам, серед яких колишні народні депутати, судді, керівники державних органів та інші посадовці, стосовно більшості з них розслідування закінчено. У ВАКС на розгляді перебуває 17 кримінальних проваджень за ст. 366-1 КК України.

«Це рішення Конституційного суду не сприяє подоланню корупції, оскільки кількість розслідувань та перші вироки у справах показують нам наскільки великою є проблема корупції в Україні і наскільки глибоко вона засіла у зручних кріслах високопосадовців. Рішення Конституційного Суду України є тиском на всі антикорупційні органи», – зазначив Максим Грищук.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що оприлюднено рішення Конституційного Суду, що стосується системи декларування та НАЗК.

Додамо, що Кабінет Міністрів України зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників.

Також ми писали, що НАЗК відновило публічний доступ до Реєстру декларацій чиновників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Матохнюк
    Дмитро Матохнюк
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
  • Галина Юровська
    Галина Юровська
    суддя Конституційного Суду України
загрузка...