Венедіктова проведе службову перевірку дій прокурора САП, який двічі закривав справу «Роттердам+»

10:42, 29 января 2021
На думку Генпрокурора, попри 4 роки розслідування, ефективних результатів і досі немає.
Венедіктова проведе службову перевірку дій прокурора САП, який двічі закривав справу «Роттердам+»
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова ухвалила рішення про проведення службової перевірки професійної діяльності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка, який вже двічі закривав справу щодо формули «Роттердам+». Про це вона написала у «Фейсбук».

21 січня 2021 року прокурор САП Пономаренко В. П. своєю постановою вже вдруге закрив кримінальне провадження у так званій справі «Роттердам+».

Детективи НАБУ подавали в суд заяву про відвід прокурора САП, однак ВАКС відмовив, тому Пономаренко продовжував здійснювати свою діяльність. 

«Діям прокурора САП Пономаренка В. П. суд надав оцінку двічі. І не Печерський районний або Окружний адміністративний, про рішення яких так часто люблять сперечатись, а ВАКС, той самий ВАКС, рішення якого не прийнято критично оцінювати, хоч це поняття і не вписується в межі правової дискусії.

Генеральний прокурор не має і не буде працювати суддею апеляційної палати ВАКС у питанні відводу прокурора в тій чи іншій справі вже після того, як компетентний суд відповідні заяви розглянув.

Єдине, чого не вистачає в публічних висловлюваннях окремих співробітників правоохоронних органів – це ПРАВДИ. Справа, що встигла стати скандальною, відома як «Роттердам+», була зареєстрована в ЄРДР 24.03.2017 року, а сьогодні за вікном - 2021 рік. Я закликаю всіх без винятку учасників процесу – пояснити аудиторії причину, на підставі якої, власне, у вашому розпорядженні залишилось 0 або 1, або 2, або скільки ДНІВ? Тих самих днів, необхідних для ефективного розслідування. За декілька місяців до закінчення цього строку нікому і в голову не прийшло замислитись про наслідки? Випадково або спеціально не прийшло», - написала Генпрокурор.

Вона підкреслила, що саме проблема, пов’язана із процесуальними строками, є ключовою в цьому випадку. Цю проблему «і детективам, і прокурорам вигідно замовчувати і зовсім не хочеться пояснювати».

Вона повідомила, що ініціювала проведення службової перевірки дій прокурора Пономаренка.

«Я не дозволю перетворити Офіс Генерального прокурора на джерело всіх бід. Не буде цього. За вами правда? Чому ж ви цю правду не розповіли суддям ВАКС? Не сумніваюсь, набагато простіше просити про допомогу на сторінках інформаційних видань, ніж у суді, де учасники процесу сприймають виключно кримінально-процесуальні аргументи, а не емоції.

Не зважаючи на масу правових протиріч у діях детективів НАБУ та прокурорів САП, я прийняла рішення про проведення ґрунтовної, абсолютно прозорої службової перевірки професійної діяльності прокурора САП Пономаренка В. П. у частині здійснення ним процесуального керівництва в кримінальному провадженні № 52017000000000209. Детективам НАБУ буде, звичайно, запропоновано звернутись до Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора із всіма необхідними документами, які обґрунтовують їх позицію в цьому питанні. Я обіцяю забезпечити справедливе дослідження всіх без винятку обставин, що пов‘язані із розслідуванням справи і забезпеченням процесуального керівництва. Цей процес від першої до останньої хвилини буде прозорий і максимально відкритий для громадян у межах діючого законодавства», - наголосила Венедіктова.

Нагадаємо, 27 січня Національне антикорупційне бюро закликало Генпрокурора змінити старшого групи прокурорів, що здійснюють процесуальний нагляд у справі «Роттердам+» і «забезпечити ефективне розслідування однієї із найбільших корупційних схем в історії України». 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Плахтій
    Інна Плахтій
    член Вищої ради правосуддя
  • Віталій Галаган
    Віталій Галаган
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва
  • Олена Губська
    Олена Губська
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді