Верховна Рада проводить засідання: що розглядають

15:00, 18 февраля 2021
Депутати заслухають звіт Генерального прокурора про діяльність прокуратури.
Верховна Рада проводить засідання: що розглядають

У четвер, 18 лютого, згідно з порядком денним, відбудеться чергове пленарне засідання п’ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, на якому планується заслухати звіт Генерального прокурора про діяльність прокуратури.

Також планується розглянути питання про призначення судді Конституційного Суду України.

Планується повторно розглянути Закон України «Про внесення змін до статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» з пропозиціями Президента України, № 3034а.

Повторно у першому читанні до розгляду заплановані законопроекти «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві», №3205-2 і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі», №3364-1-д.

У цей день Верховна Рада планує розглянути у першому читанні законопроекти, серед яких:

- «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби», №4643-д;

- «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України», № 4644-д;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств», № 4046;

- «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю», № 4113;

- «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» (щодо гарантій правильного нарахування побутовим споживачам, кінцевим споживачам комунальних послуг вартості постачання природного газу, води, електричної, теплової енергії, комунальних послуг)», № 3097 і 3097-1;

- «Про плтіжні послуги», № 4364.

Згідно з порядком денним, до розгляду заплановані два законопроекти, спрямовані на виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Планується включити до порядку денного і розглянути проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо фінансового забезпечення діяльності Центру мікрохірургії ока», №4649.

Серед законопроектів запланованих до розгляду у другому читанні:

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», №3526;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції)», № 3055.

Окрім того, на порядку денному на 18 лютого проекти постанов про Національний план вакцинації населення України проти COVID-19 і про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.

15:00 Головуючий закрив пленарне засідання.


 

14:59 Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції) №3055.


 

14:58 295 голосами народні депутати підтримали прийняття законопроекту №3205-2 за основу.


 

14:51 Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект №3205-2 за основу.


 

14:43 Проект Закону про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві №3205-2 доповів народний депутат Артем Чорноморов.


 

14:39 Народні депутати підтримали прийняття законопроекту №4649 за основу 274 голосами зі скороченням строку підготовки до другого читання.


 

14:27 Голова підкомітету Комітету з питань бюджету Леся Забуранна доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому з пропозиціями Комітету.


 

14:24 Законопроект доповів народний депутат Валерій Зуб


 

14:21 Народні депутати 293 голосами підтримали прийняття за основу пов’язаного законопроекту про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України №4644-д.


 

14:06 За результатами голосування законопроект №4643-д 259 голосами прийнято за основу.


14:05 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби №4643-д доповідає заступник Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук.


13:57 Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендував Парламенту визначитися щодо проекту Постанови шляхом голосування. Про це доповів Голова Комітету Сергій Кальченко.

Народні депутати взяли участь в обговоренні проекту Постанови №5006 та за результатами голосування 352 голосами прийняли його в цілому.


13:42 Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг №5006 доповідає народний депутат Павло Сушко.

Метою проекту Постанови є розслідування випадків порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення.


13:38 На голосування було посталено питання про призначення на посаду судді Конституційного суду Віктора Кичуна.

241 голосом народні депутати підтримали кандидатуру.


13:27 Головуючий поставив на відкрите рейтингове голосування, за результатами якого найбільшу кількість голосів (237) набрала кандидатура Віктора Кичуна.


12:52 Свої позиції щодо кандидатур висловлюють представники депутатських фракцій і груп.


12:45 Кандидати на посаду представляють своє бачення роботи судді Конституційного суду в разі їх призначення та відповідають на запитання народних депутатів.


12:40 Загалом депутатські фракції та групи висунули чотири кандидатури: Віктора Кичуна - фракція політичної партії "Слуга народу"; Юрія Павленка - фракція політичної партії "Опозиційна платформа - За життя"; Ольгу Боднар-Петровську - фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"; Руслана Сидоровича висунула фракція політичної партії "Голос".


12:25 Рішення Комітету з питань правової політики доповів Заступник голови Комітету з питань правової політики Валерій Божик. Він повідомив, що на сьогодні є вакантною одна посада судді Конституційного Суду України із трьох, передбачених квотою від Верховної Ради.


12:23 Народні депутати після закінчення перерви розглядають питання про призначення судді Конституційного Суду України


11: 21 Після закінчення розгляду питання щодо Звіту Генерального прокурора головуючий оголосив перерву згідно із заявою двох фракцій.


11:01 Народні депутати виступають в обговоренні звіту Генерального прокурора.


10:50 Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський у співдоповіді повідомив, що Комітет заслухав Звіт Генерального прокурора про діяльність прокуратури напередодні на своєму засіданні і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді взяти звіт до відома.


10:28 Ірина Венедиктова відповіла на запитання народних депутатів, які стосувались: факторів, які вплинули на покращення якості прокуратури; поновлення на посадах через суд прокурорів, які не пройшли атестацію; експертиз, які призначаються прокурорами; відновлення органів самоврядування в органах прокуратури; розслідування справи про кнопкодавство у Верховній Раді; закриття справи проти каналу «Прямий»; розслідування справ про вбивства журналістів Шеремета, Бузини; передачі під час обміну Росі беркутівців, причетних до справи Майдану, перспектив розслідування справ про вбивства на Майдані; розслідування фактів злочинної діяльності керівництва НАК «Нафтогаз Україна»; розслідування справи «Роттердам+».


10:08 Генеральний прокурор на початку виступу повідомила про завершення реформи прокуратури. 


10:07 Головуючий надав слово Генеральному прокурору Ірині Венедіктовій для доповіді про діяльність прокуратури у 2020 році.


10:02 Головуючий надав слово народному депутату Юлії Тимошенко для виступу із заявою від двох фракцій.


10:00 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Раніше ми писали, що Рада зробить другу спробу обрати суддю Конституційного Суду України.

Також повідомлялось, що Рада планує змінити КУпАП щодо особливостей протоколу за невчасну відповідь на звернення нардепів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Иващук
    Владимир Иващук
    судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...