Рада продовжує розглядати питання продажу землі на електронних аукціонах, трансляція

11:21, 16 апреля 2021
Засідання розпочнеться годиною запитань до уряду.
Рада продовжує розглядати питання продажу землі на електронних аукціонах, трансляція
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У п’ятницю, 16 квітня, згідно з порядком денним, відбудеться чергове пленарне засідання п’ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, яке розпочнеться Годиною запитань до Уряду про результати проведення запроваджених Урядом України у 2021 році карантинних заходів та стан виконання плану вакцинації населення України від коронавірусної хвороби COVID-19. 

На черговому засіданні планується продовжити розгляд у другому читанні проекту Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», № 2194.

Також у порядку денному розгляд проектів законів у другому читанні, серед яких:

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», № 2195;

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості інформації про розмір оплати праці в державних компаніях», № 3952;

- «Про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги", № 3901.

У першому читанні, зокрема, планується розглянути:

- проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», № 4220;

- проект Закону «Про внесення змін до статті 21 Закону України "Про лікарські засоби" щодо заборони продажу лікарських засобів дітям», № 5122, 5122-1, 5122-2.

Для повторного розгляду з пропозиціями Президента України запланований Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю", №3964.


11:45 Головуючий закрив пленарне засідання.


11:32 Депутатські запити були поставлені на голосування. О. Кондратюк оголошує запити народних депутатів до Уряду, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування.


11:24  Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук оголосив про створення у Верховній Раді двох міжфракційних депутатських об’єднань.

Заступник Голови Верховної Ради Олена Кондратюк оголошує запити народних депутатів до Президента України.


11:20  Максим Степанов відповів на запитання народних депутатів щодо: закриття медичних установ; забезпечення населення вакцинами від COVID-19, поставок в Україну вакцини Sinovac, запровадження паспорту вакцинації, вакцинації військових, масової вакцинації населення; доплат медпрацівникам первинного рівня, забезпечення фінансування «33-го пакету» для лікарів, виплати компенсацій; виділення субвенцій регіонами на закупівлю кисневих концентраторів; ситуації із захворюваністю на COVID-19 у Харківській області і забезпечення лікування; фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я, яка займається боротьбою з COVID-19, зокрема, закупівлі кисневих станцій; підняття зарплат медикам другого і третього рівнів; забезпечення доступності гемодіалізу.

Також на запитання відповіли члени Уряду. Вони стосувались: мобілізаційних резервів України; зменшення закупівель без застосування системи ProZorro; забезпечення відповідальності за хабарництво в аграрній сфері.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.


11:00 Зараз на запитання відповідають члени Кабінету міністрів.


10:57 Степанов відповів на запитання народних депутатів.


10:48 Міністр на початку виступу звернув увагу на те, що він вже втретє за місяць доповідає про роботу Міністерства охорони здоров’я. За його словами, за цей період Мінохорони здоров’я змогло досягти низки стратегічних перемог. «Завдяки адаптивному карантину, який багато і безапеляційно критикували, нам вдалося стабілізувати ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію майже по всій країні», - зазначив він, додавши: «Ми вкотре уникли загальнонаціонального локдауну і зберегли баланс між економікою та карантинними обмеженнями».

Урядовець повідомив, що дві області з трьох, у яких ситуація була найважчою, це - Закарпатська та Івано-Франківська області, вже виведені вже виведені з червоного рівня небезпеки. Чернівецька область готується до послаблення карантинних обмежень. Інші області демонструють стабілізацію ситуації і стійку тенденцію до зменшення рівня госпіталізації. Проте, все ще напруженою залишається ситуація в Київській області, Львівській, Одеській, Хмельницькій областях та місті Києві.

Міністр зазначив, що ініціативи Міністерства щодо подолання наслідків пандемії коронавірусу слід сприймати в контексті порядку, який забезпечується системністю прийнятих рішень і неухильністю їх виконання. «Один з яскравих прикладів такого системного підходу є саме адаптивний карантин», - продовжив він.

«Створена нами система гнучкого карантину та зонування протягом року була багатьма підтримана. На початку третьої хвилі пандемії ми посилили цей інструмент, дозволивши місцевим органам влади, не чекаючи вказівки згори, самим приймати рішення про посилення карантинних обмежень, виходячи з епідситуації в кожному конкретному місці», - зазначив Степанов.

Міністр подякував місцевій владі, мерам, головам об’єднаних територіальних громад за порядок, готовність скористатися цим інструментом і розділити з Міністерством охорони здоров’я відповідальність за ситуацію в країні.

Урядовець також зазначив, що часто замість прагнень до порядку «ми стикаємось з емоційним політиканством та відвертою маніпулятивністю твержень». Він нагадав, що неодноразово заявляв, що світова пандемія коронавірусу не може бути прерогативою Міністерства охорони здоров’я. «Це - комплексна проблема, яку можна вирішити завдяки ухваленню складних і подекуди неприємних, але системних заходів, відповідальність за які, за дотримання яких лежить на всіх».


10:23 Розпочалася «година запитань до Уряду». Разумков надав слово для виступу Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову.


10:18 Разумков повідомив, що у пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів.

Спікер також повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів. За пропозицією депутатських фракцій і груп вони будуть відповідати на запитання про результати проведення запроваджених Урядом України у 2021 році карантинних заходів та стан виконання плану вакцинації населення України від коронавірусної хвороби COVID-19.


10:10 Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Він поінформував про роботу Верховної Ради на сьогоднішньому засіданні. Згідно з прийнятим рішенням на Погоджувальній раді представниками всіх депутатських фракцій і груп порядок роботи запропоновано такий: оскільки цього тижня було проведено три позачергових засідання було прийнято рішення, що у п’ятницю відбудеться «година запитань до Уряду з 10.00. до 11.00. і після цього 30 хвилин буде відведено на оголошення депутатських запитів, далі - робота у комітетах.


Раніше ми писали, Верховна Рада схвалила за основу зміни в сфері декларування цінних паперів. 

Також Рада ухвалила два закони про «євробляхи». 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду