Реформы, деолігархізація та Північний потік-2: про що говорили Зеленський та Байден

21:47, 7 июня 2021
Деякі деталі повідомив глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Реформы, деолігархізація та Північний потік-2: про що говорили Зеленський та Байден
Джерело фото: tsn.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що 7 червня Президенти України та США у телефонній розмові узгодили позиції держав напередодні низки важливих міжнародних подій.  Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook.

«Така постійна взаємодія на найвищому рівні є важливим елементом нашого стратегічного партнерства.

Що би там не видумували критики, але Джозеф Байден знову підтвердив непохитну підтримку з боку США суверенітету і територіальної цілісності України та надання нашій країні Плану дій щодо членства в НАТО.

Говорили про енергетичну співпрацю та газопровід «Північний потік-2». У цьому контексті Джо Байден запевнив у безпекових гарантіях зі сторони США.

А  Володимир Зеленський детально розказав про прогрес України на шляху реформ та наші рішучі плани щодо деолігархізації.

Минулого разу під час телефонної розмови президент Джо Байден розповів, що чекає можливості знову відвідати Україну. А сьогодні запросив вже Володимира Зеленського відвідати в липні цього року Білий Дім.

Знову президенти України та США спростовують хвилі фейків та дезінформації, що традиційно  вирують навколо теми співпраці наших держав», — написав Єрмак.

На офіційному сайті Глави держави додали, що Володимир Зеленський прийняв запрошення Джо Байдена відвідати США у липні цього року.

Джо Байден підтвердив непохитну підтримку з боку США суверенітету й територіальної цілісності України, а також відзначив лідерство Володимира Зеленського у впровадженні фундаментальних реформ у країні.

Також Президент Сполучених Штатів наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі. Він запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня.

Лідери обмінялися думками щодо стратегічної взаємодії України та США напередодні важливих самітів «Групи семи» та Північноатлантичного альянсу, а також запланованих зустрічей Джо Байдена з керівництвом Євросоюзу та Президентом Російської Федерації.

Володимир Зеленський розповів Джо Байдену про безпекову ситуацію на Донбасі та уздовж українських кордонів. Він акцентував увагу на тому, що на тимчасово окупованих територіях та поблизу кордону України й надалі спостерігається висока концентрація російських військ і важкого озброєння.

«Так зване відведення російських військ є лише імітацією», – наголосив Президент України.

Зі свого боку Президент США відзначив важливість обговорення з Президентом України регіональних безпекових ризиків саме напередодні важливих заходів з безпекових переговорних форматів.

Джо Байден підтримав ініціативу Володимира Зеленського щодо створення Кримської платформи. Він запевнив, що Сполучені Штати будуть представлені на саміті ініціативи на високому політичному рівні.

Глави держав також торкнулися питань енергетичної безпеки. Президент США наголосив, що він є противником реалізації проекту «Північний потік – 2».

Зі свого боку Володимир Зеленський акцентував увагу Джо Байдена, що «Північний потік – 2» – це не економічний проект. Він створює серйозну загрозу та є безпековим викликом. Лідер США запевнив Президента України в гарантіях безпеки з боку Сполучених Штатів.

Президенти також обмінялися думками щодо прогресу України у впровадженні ключових реформ. Володимир Зеленський розповів про заплановані кроки у напрямку зменшення впливу олігархів на життя країни. Він наголосив, що зацікавлений у розвитку великого бізнесу в Україні, але без олігархічного втручання в політику та економіку.

Президент України також висловив подяку за рішення Сполучених Штатів надати Україні 900 тис. доз вакцини проти COVID-19.

«Це збереже життя багатьох українців. США укотре підтвердили відданість стратегічному партнерству з Україною», – відзначив Володимир Зеленський.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Байден запросив Зеленського до США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Валентина Юрченко
    Валентина Юрченко
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Олександр Мельник
    Олександр Мельник
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду