Назвали порядок складання протоколів про адмінправопорушення щодо неподання даних про кінцевого бенефіціарного власника юрособи

15:59, 27 сентября 2021
Протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати посадові особи Міністерства юстиції та територіального органу відомства.
Назвали порядок складання протоколів про адмінправопорушення щодо неподання даних про кінцевого бенефіціарного власника юрособи

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Львів роз’яснило питання складання протоколів про адміністративні правопорушення стосовно неподання або несвоєчасного подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Інформацію оприлюднили на Facebook-сторінці відомства.

«Отже, Законом № 361-IX зобов’язано юридичних осіб встановлювати кінцевого бенефіціарного власника та мати структуру власності.

Внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (власників) для юридичних осіб, зареєстрованих до 28.04.2020 р., має відбутись протягом 3 місяців, а саме в період з 11 липня 2021 р. до 10 жовтня 2021 р.

- Підтримувати інформацію в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни. Якщо зміни у структурі власності та інформації про кінцевого бенефіціарного власника відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

- Відомості для всіх юридичних осіб щорічно підтверджується протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи.

- У разі виявлення неповноти або неточностей чи помилок у раніше наданій державному реєстратору інформації заявник повинен повторно направити державному реєстратору відкориговані відомості про кінцевих бенефіціарних власників  не пізніше трьох робочих днів з дня їх виявлення.

Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей – тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу) від 17 до 51 тис. грн.

 Протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати:

- посадові особи Міністерства юстиції України;

- посадові особи територіального органу Міністерства юстиції.

 У разі виявлення державним реєстратором фактів правопорушень, таким реєстратором не пізніше наступного робочого дня інформується про виявлення відповідних фактів територіальний орган Міністерства юстиції України за місцезнаходженням відповідної юридичної особи шляхом направлення відповідного листа

1️. Міністерство юстиції України чи відповідний територіальний орган рекомендованим листом інформує керівника відповідної юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), з вимогою щодо необхідності звернення такої особи у місячний строк до Міністерства юстиції України чи відповідного територіального органу для складення протоколу про адміністративне правопорушення.

2️. Уповноважена особа зобов’язана ознайомити особу, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з її правами й обов'язками, про що робиться відмітка у протоколі.

3️. Про обізнаність з вищевказаним особа, щодо якої складається протокол, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої особи.

4️. Протокол підписується уповноваженою особою та особою, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, а також у разі наявності – свідками правопорушення.

5️. У разі відмови особи від підписання протоколу уповноважена особа робить про це відповідний запис.

6️. Оригінал справи про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом Міністерства юстиції України/територіального органу Міністерства юстиції України протягом 5 днів з дня підписання протоколу направляється до районного (міського, районного у місті, міськрайонного) суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Отже, дотримуйтесь законодавчих норм, щоб не нести відповідальності», — сказано у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як подавати оновлені дані щодо інформації про кінцевого бенефіціарного власника.

Також повідомли, коли та які потрібно подати документи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юрій Сорока
  Юрій Сорока
  суддя Волинського окружного адміністративного суду
 • Сергій Болотін
  Сергій Болотін
  член Вищої ради правосуддя, суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Олег Сушко
  Олег Сушко
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
 • Віктор Маслов
  Віктор Маслов
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Ігор Клименко
  Ігор Клименко
  голова Національної поліції України
загрузка...