Суддя Жовтневого райсуду Харкова повідомив про втручання в його професійну діяльність

15:49, 27 сентября 2021
ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні.
Суддя Жовтневого райсуду Харкова повідомив про втручання в його професійну діяльність

Суддя Жовтневого районного суду міста Харкова Кісь Дмитро Петрович повідомив, що в його провадженні перебуває справа про адміністративне правопорушення стосовно громадянина Х., захисники якого поінформували про надходження на номер мобільного телефону їхнього клієнта повідомлень від невстановленої особи, яка представилась працівником Жовтневого районного суду міста Харкова та запропонувала за винагороду у розмірі 400 доларів США вплинути на прийняття рішення про закриття провадження у вказаній адміністративній справі, передає офіційний сайт ВРП.

Зокрема, громадянин Х. не повинен був прибути в судове засідання у призначений час, після чого йому мала бути надіслана фотокопія постанови судді, він натомість мав перерахувати грошові кошти на онлайн-рахунок, а згодом отримати у приміщенні суду копію постанови.

Крім того, суддя вказує, що невстановлена особа надіслала фотокопію роздрукованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, складеної від імені судді Жовтневого районного суду міста Харкова Кіся Д.П., із зазначенням номера відповідної справи.

На виконання вимог статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя Кісь Д.П. надіслав повідомлення про втручання у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора із проханням вжити заходів з метою забезпечення незалежності судді при здійсненні правосуддя.

Слід зазначити, що Вища рада правосуддя не має повноважень здійснювати кримінально-правову кваліфікацію протиправних дій, які порушують конституційний принцип незалежності суддів, та визначати міру відповідальності за них. Кваліфікація дій, що містять ознаки кримінального правопорушення, здійснюється правоохоронними органами, які є суб’єктами безпосереднього реагування на протиправні дії, вчинені щодо суддів.

Статтею 131 Конституції України, статтями 3, 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено повноваження Вищої ради правосуддя вживати заходи з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

З огляду на зазначене ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів), за фактами, повідомленими суддею Жовтневого районного суду міста Харкова Д. Кісем.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про 100 гривень у конверті: ВРП відреагувала на повідомлення судді з Луганщини про втручання у професійну діяльність.

Додамо, що судді Дзержинського районного суду міста Харкова надіслали ксерокопію 100 доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юрій Сорока
  Юрій Сорока
  суддя Волинського окружного адміністративного суду
 • Сергій Болотін
  Сергій Болотін
  член Вищої ради правосуддя, суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Олег Сушко
  Олег Сушко
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
 • Віктор Маслов
  Віктор Маслов
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Ігор Клименко
  Ігор Клименко
  голова Національної поліції України
загрузка...