У ЄДР розширили функціонал по роботі з кінцевими бенефіціарними власниками

13:48, 19 ноября 2021
У «НАІС» повідомили про головні зміни щодо роботи у ЄДР з кінцевими бенефіціарними власниками.
У ЄДР розширили функціонал по роботі з кінцевими бенефіціарними власниками
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР). Про це повідомляє пресслужба ДП «НАІС».

Зазначається, що було розширено функціонал по роботі з кінцевими бенефіціарними власниками:

  1. Створено нову реєстраційну дію – «Державна реєстрація підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника», на якій передбачена можливість оновлення даних про бенефіціарів (ознака: «потребують оновлення») або підтвердження (відомості про бенефіціарів не змінюються) таких даних (ознака: «в актуальному стані»).
  2. До переліку підстав змін реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи» додано нову підставу: «Відомості про кінцевого бенефіціарного власника в актуальному стані».
  3. Додано нові атрибути до форм внесення даних про бенефіціарів на всіх реєстраційних діях, де такі форми доступні для редагування та створено нові механізми контролю, а саме:
  4. Нові атрибути:

- «Відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу»;

- «Відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу (непрямий вплив)»;

- «Інший характер та міра впливу»;

  1. Забезпечено можливість одночасного обрання прямого та непрямого вирішального впливу.
  2. Створено контроль на неперевищення 100% сум часток окремо для прямого впливу та окремо для непрямого впливу.
  3. Додано новий тип документа – «Нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи» до реєстраційних дій, де передбачено можливість внесення даних про бенефіціарів.
  4. До реєстраційних дій «Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті реорганізації», «Державна реєстрація переходу юридичної особи на діяльність на підставі власного установчого документа або модельного статуту», «Державна реєстрація створення відокремленого підрозділу юридичної особи», «Державна реєстрація змін до відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи», «Державна реєстрація припинення відокремленого підрозділу юридичної особи» додатково додано можливість вибору документів:

a. «Опис структури власності»

b. «Обґрунтоване пояснення причини відсутності бенефіціарного власника».

c. «Документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торгівельного, банківського або судового реєстру».

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховна Рада перенесла дедлайн для розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Крім того, Зеленський ініціював електронне подання компаніями інформації про бенефіціарів.

Додамо, Зеленський вніс проект про відповідальність для керівників компаній за несвоєчасне подання інформації про кінцевих бенефіціарів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва