У Мін’юсті розповіли про важливі аспекти розлучення із іноземцем через суд

17:29, 1 февраля 2022
Як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку.
У Мін’юсті розповіли про важливі аспекти розлучення із іноземцем через суд
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Тенденція укладати шлюб з громадянами інших країн користується популярністю. Але як діяти, якщо подружжя прийшло до рішення розлучитися або є підстави для припинення шлюбу, розповіли у Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції - м. Львів.

«Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем в Україні здійснюється з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право». Крім того, якщо між Україною та державою, громадянами якої є сторони у справі, укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах, застосовуються його положення і в частині розірвання шлюбу», - зауважують у Мін’юсті.

Так, розірвати шлюб з іноземцем, якщо шлюб був укладений на території України, можна двома способами:

  • в органах ДРАЦС;
  • в судовому порядку.

Якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України. Однак, як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку.

«Так, частиною першою статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право», зокрема, передбачено, що суди України можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача, а також, якщо дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб», - зазначають у міністерстві.

Також «Судово-юридична газета» писала, що в Україні можуть спростити процедуру розірвання шлюбу.

Додамо, що ми розповідали про те, що депутати пропонують дозволити розлучення під час вагітності дружини.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду