Яку зарплату хочуть українці для комфортного життя: назвали суму

13:39, 7 февраля 2022
Найбільше грошей потрібно для комфортного життя у Києві — мешканці столиці визначили щомісячну планку 35 000 грн.
Яку зарплату хочуть українці для комфортного життя: назвали суму
Джерело фото: shutterstock
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

25 тисяч гривень — такий рівень зарплатні міське населення України вважає достатнім для комфортного життя. Це дані опитування дослідницької компанії Gradus Research.

Причому, як зазначають аналітики, найбільші матеріальні претензії — у людей середнього віку (35-54 роки), 30 тисяч гривень, а найменші — у наймолодших (18-24) та найстарших (55-60) респондентів, їх влаштує щомісячний дохід у 20 тисяч.

Очікувано, що найбільше грошей потрібно для комфортного життя у Києві — мешканці столиці визначили щомісячну планку 35 000 грн.

У компанії нагадують, що середня зарплатня в Україні у 2021 році становила 14 000 гривень згідно з даними Державної служби статистики. Протягом року цей показник зростав з 12,3 тис. у січні до 17,5 тис. у грудні. Якщо говорити про галузі, то бажаний рівень оплати праці досягнуто в автотранспорті, в індустрії інформації та телекомунікацій, а також у фінансовому і страховому секторі.

91,7% респондентів вважає, що зростуть ціни на продукти, і чим старша група, тим більше вона схильна вибирати відповідь «сильно зростуть». Найбільш песимістично налаштовані мешканці північних регіонів, жоден респондент з цієї території не вибрав варіант, що ціни можуть знизитися.

«Звиклі до інфляції цін та девальвації національної валюти українці традиційно не хочуть зберігати заощадження у гривні: це вибір лише 6,9% у порівнянні з 41,8% для долара. Але при цьому наймолодші наші респонденти вірять у гривню: у віковій групі 18-24 вдвічі більше людей (15,9%) порівняно з рештою, готові заощаджувати "на старість" у цій валюті», — зауважує директорка компанії Gradus Research Євгенія Близнюк. — «У них немає історичної пам'яті обвалів, коли "долар по 4" перетворювався на "долар по 8", а потім на "долар по 30", і це за наявності валютних кредитів».

Зазначається, що опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром понад 50 000 мешканців 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Період проведення поля: 19 січня 2022 року, розмір вибірки: 1000 респондентів.

Також «Судово-юридична газета» писала, що депутати хочуть змінити заробітну плату самим собі: із чого вона буде складатися.

А ще, ми розповідали, коли підвищать посадові оклади працівникам апаратів судів: Кабмін схвалив постанову.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber  та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Микола Стефанчук
    Микола Стефанчук
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Світлана Бакуліна
    Світлана Бакуліна
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Оксана Бірса
    Оксана Бірса
    голова Дніпровського районного суду міста Києва
  • Оксана Терещенко
    Оксана Терещенко
    суддя Східного апеляційного господарського суду