На Запорізькій АЕС окупанти готують провокацію, — Енергоатом

19:49, 29 июня 2022
Загарбники збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції.
На Запорізькій АЕС окупанти готують провокацію, — Енергоатом

Російські окупанти, які перебувають на Запорізькій АЕС, готують провокацію: вони збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».

Так, задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше - оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди.

Під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів - для перевірки його чаш - та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків.

«Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання», - зазначили «Енергоатомі».

Але найголовнішим залишається питання контролю дій окупантів, адже під виглядом «проведення перевірки» вони можуть накидати у бетонні чаші все що завгодно: вибухівку, нерозірвані снаряди, іншу зброю. А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих «фактів», додали в прес-службі.

У «Енергоатомі» наголошують: «будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, - це зброя окупантів, яку вони використовують для вчинення ядерного тероризму та погроз усьому світові новою страшною катастрофою».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Воробйова
  Ірина Воробйова
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Оксана Метелешко
  Оксана Метелешко
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олег Полюхович
  Олег Полюхович
  голова Рівненського апеляційного суду
загрузка...