Если адвокат осуществляет свою деятельность исключительно в рамках трудовых отношений с работодателем (адвокатским бюро или адвокатским объединением), все договоры о предоставлении правовой помощи заключаются от имени работодателя, и оплата за услуги адвоката производится от имени работодателя, то такой адвокат не должен становиться на учет в контролирующем органе как лицо, которое осуществляет независимую профессиональную деятельность.
Об этом рассказали в Главном управлении ГНС в Запорожской области.
«Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується, то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі, як самозайнята особа.
Згідно з підпунктом 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 ПКУ самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність – це, зокрема, діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем (за виключенням випадку, передбаченого пунктом 65.9 статті 65 ПКУ) та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до пункту 63.2 статті 63 ПКУ та пункту 1.3 розділу І Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків.
Взяття на облік у контролюючих органах, зокрема самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору», - пояснили там.
Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.