Нам не потрібна нова Конституція, нам треба виконувати ту, яка є, — Володимир Кампо

10:53, 3 мая 2019
Чому в Україні за політичну корупцію ніхто не несе відповідальності.
Нам не потрібна нова Конституція, нам треба виконувати ту, яка є, — Володимир Кампо

«Хоча Конституція нібито обов’язкова, до неї ставляться більш як до якоїсь данини, як до певної якоїсь поважної декларації чи ще чогось. Тому у нас кругом і всюди процвітає конституційний нігілізм. Це найбільше зло, яке взагалі існує в державі», — вважає член Асоціації суддів Конституційного Суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, суддя КСУ у відставці Володимир Кампо.

Конституційний нігілізм існує у трьох видах: з одного боку, це конституційний інфантилізм, потім конституційний нігілізм і, насамкінець, конституційна криміналізація, конституційні злочини. У європейських країнах, у деяких із них, є окремий розділ, який так і називається: «Злочини проти Конституції». У нас його немає. В Україні за політичну корупцію ніхто не несе відповідальності. Піймали одного пана, а потім суд випустив. Чому? В Кримінальному кодексі немає статті про політичну корупцію. А що ж це за демократія, де немає відповідальності за злочини проти Конституції?

Володимир Кампо переконаний: необхідно рішуче боротися з конституційним нігілізмом в Україні. Детальніше дивіться в сюжеті «Право ТВ».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як працюватиме електронний моніторинг як елемент пробації
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Виктор Капустинский
  Виктор Капустинский
  заместитель руководителя аппарата Верховного Суда
 • Татьяна Янчук
  Татьяна Янчук
  судья Хмельницкого апелляционного суда
 • Елена Яценко
  Елена Яценко
  судья Высшего хозяйственного суда Украины