Вчені вперше створили уявні образи за допомогою штучного інтелекту

19:48, 11 червня 2024
Дослідникам вдалося створити образи об’єктів і пейзажів, отриманих на основі активності мозку людини.
Вчені вперше створили уявні образи за допомогою штучного інтелекту
Фото з відкритих джерел
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Японським вченим вдалося створити перші в світі уявні образи об’єктів і ландшафтів на основі діяльності людського мозку за допомогою технології штучного інтелекту. Про це повідомляє Kyodo News.

Команда вчених змогла створити приблизні зображення плямистого леопарда з впізнаваним ротом, вухами, а також літак із червоними вогнями на крилах.

Технологія, яка отримала назву «декодування мозку», дозволяє візуалізувати перцептивний вміст на основі активності мозку та може бути застосована в медицині та соціальному забезпеченні.

Попередні дослідження показали, що зображення, які бачать люди, можуть бути реконструйовані на основі активності їхнього мозку, виміряної за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії або МРТ. При цьому вчені не змогли відтворити літери алфавіту.

На основі попередніх методів команда розробила технологію, яка кількісно визначає мозкову активність і дозволяє генеративному штучному інтелекту  малювати зображення в поєднанні з методами прогнозування для відтворення складних об’єктів.

Під час дослідження учасникам показали 1200 зображень об’єктів і ландшафтів із аналізом і кількісною оцінкою зв’язку між сигналами їх мозку та зображеннями за допомогою МРТ. Ці ж зображення були введені в генеративний штучний інтелект, щоб дізнатися їх відповідність активності мозку.

Згідно зі статтею, цю технологію можна використовувати для розробки комунікаційних пристроїв і для розуміння мозкових механізмів галюцинацій і сновидінь.

Зображення леопарда, яке показують суб’єктам дослідження, і зображення, реконструйоване генеративним штучним інтелектом за допомогою діяльності мозку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Ганна Фазикош
  Ганна Фазикош
  голова Закарпатського апеляційного суду
 • Ірина Ковальська
  Ірина Ковальська
  суддя Вінницького апеляційного суду
 • Руслан Козлов
  Руслан Козлов
  голова Печерського районного суду міста Києва
 • Тетяна Бацуца
  Тетяна Бацуца
  голова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Євген Мєзєнцев
  Євген Мєзєнцев
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду