Українців чекають штрафи за викидання сміття повз урни

14:40, 7 серпня 2017
У Верховній Раді пропонують залучати до відповідальності за викидання сміття в недозволених для цього місцях або повз урн.
Українців чекають штрафи за викидання сміття повз урни
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Так, 17 липня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6730 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях)».

Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Ірина Геращенко, Ганна Гопко, Остап Єднак.

Як говориться в пояснювальній записці, в Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня окрема стаття, яка передбачала відповідальність за навалювання сміття будь-якого походження та обсягу. Розміри штрафів і механізм їх накладення, які передбачаються іншими статтями цього Кодексу, які регулюють проблему засмічення, недостатньо дієві.

Народні депутати зазначають, що такий стан речей вимагає невідкладного реагування на законодавчому рівні.

У пояснювальній записці також наводиться приклад боротьби інших країн з киданням сміття в недозволених місцях. Так, в Сінгапурі за викидання сміття введений штраф — приблизно 650 дол. США. Такий високий штраф дозволив Сінгапуру досягти статусу найчистішого міста планети.

Також в Лондоні, завдяки підвищенню штрафів за викидання недопалків в недозволених місцях, який становить приблизно 160 дол. США, вдалося досягти зменшення кількості сміття на вулицях, а влада почала використовувати гроші від штрафів на придбання нових урн і фінансування кампанії про шкоду куріння.

Законопроектом пропонується внести зміни до ч. 3 ст. 109, ч. 3 ст. 116-2 та ч. 2 ст. 119, доповнити Кодекс новою ст. 152-2, а також внести відповідні зміни до ст. 222 цього Кодексу.

Доповнення Кодексу зазначеною статтею встановить адмінвідповідальність за викидання будь-яких відходів за межі урн, контейнерів або інших ємностей для збору, утилізації чи переробки сміття. Зазначені дії будуть припинятися штрафом від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 грн).

Також за повторне порушення штраф збільшиться від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1700 грн).

Ухвалення законопроекту запровадить ефективний механізм боротьби зі сміттям і залучення осіб, які вчиняють злочин, до адмінвідповідальності.

Зазначений документ сприятиме реалізації Національної поліцією її повноважень щодо підтримання громадського порядку в населених пунктах та, в результаті, сприятиме утриманню населених пунктів в належній чистоті.

Також парламентарії пропонують повністю змінити існуючу систему поводження з побутовими відходами.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
 • Оксана Козак
  Оксана Козак
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Катерина Головіна
  Катерина Головіна
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Руслан Ватаманюк
  Руслан Ватаманюк
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду