Заборона на стягнення боргів за комуналку: Верховна Рада розгляне законопроект

10:56, 14 липня 2022
Законопроект про заборону на примусове виконання рішень щодо стягнення з громадян заборгованості за житлово-комунальні послуги рекомендовано до ухвалення.
Заборона на стягнення боргів за комуналку: Верховна Рада розгляне законопроект
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», вже не перший місяць парламент робить спроби ухвалити закон про заборону на примусове виконання рішень про стягнення з громадян заборгованості за житлово-комунальні послуги. Однак поки що жоден із проектів не набув чинності.

Так, 13 липня Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував ухвалити як закон законопроект 7531 про внесення зміни до пункту 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану. Серед його авторів – голова Комітету, народний депутат Андрій Костін.

Законопроектом пропонується внести зміни, що передбачають, що тимчасово на період дії військового стану на території України забороняється примусове виконання рішень щодо стягнення з фізичної особи заборгованості за «комуналку».

Однак є важливий нюанс. Далі прописано, що такий Закон набирає чинності не раніше дня набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії військового стану» (законопроект № 7317).

А тут виходить «заковика». Адже хоча 12 травня 2022 року Верховна Рада і ухвалила закон, до якого «прив'язаний» момент набрання чинності забороною стягнення, але його ветував Президент Володимир Зеленський. Про те, чому на закон наклали вето, раніше писала «Судово-юридична газета» (пропозиції Зеленського стосувалися іншого питання – стягнення боргів із підприємств стратегічних галузей).

15 червня Комітет розглянув зауваження Президента та направив проект на повторний розгляд парламенту.

Таким чином, поки обидва законопроекти не будуть ухвалені, можливість примусового стягнення боргів за «комуналку» залишається чинною.

Автор Наталія Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Катерина Танцюра
  Катерина Танцюра
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Вікторія Джарти
  Вікторія Джарти
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Віталій Батрак
  Віталій Батрак
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Кирило Гарник
  Кирило Гарник
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва