Верховна Рада розгляне 4 кандидатів до Вищої ради правосуддя

10:19, 14 липня 2022
Комітет провів співбесіди та дав рекомендації трьом, проте на розгляд парламенту винесуть усіх, хто пройшов перевірку Етичної ради.
Верховна Рада розгляне 4 кандидатів до Вищої ради правосуддя
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Етична рада з перевірки доброчесності кандидатів до Вищої ради правосуддя, де вирішальний голос мають міжнародні експерти, 23 червня 2022 року рекомендувала за квотою парламенту лише чотирьох кандидатів, які були визнані відповідними критеріям етики та доброчесності. Це:

Заїчко Олена Вікторівна – суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Маселко Роман Анатолійович – адвокат.

Мороз Микола Володимирович – доцент кафедри цивільного права НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Талько В'ячеслав Валентинович – адвокат.

Інші кандидати визнані такими, які не відповідають професійним вимогам етики та доброчесності.

Потім 13 липня Комітет ВР з питань правової політики вирішив ще раз розглянути документи та поговорити з цими кандидатами.

Нагадаємо, що за підсумками засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики, яке відбулося 12 жовтня 2021 року, список із 25-ти кандидатів, які подали документи на конкурс до ВСП, значно порідшав.

Так, із 25 осіб у ньому залишилося лише 15. Ми писали про те, як проходило засідання Комітету. Так, деяких кандидатів у ВСП виключили за ненадання документів, деяких – за те, що донесли пізніше, а частина претендентів вибула через неправильний, на думку членів Комітету, підхід до заповнення документів.

Приміром, один із кандидатів не поставив позначки у деяких полях декларації доброчесності, інший не уточнив, чи відмовиться він у майбутньому від корпоративних прав.

Примітно, що питання про те, чи може сам Комітет оцінювати правильність заповнення документів, не викликало дискусії.

Таким чином, вже після власної перевірки та перевірки Етичної ради Комітет вирішив ще раз переконатися, що всі кандидати гідні посади у ВСП.

«Учорашнє засідання комітету тривало майже чотири години, три з яких ми обговорювали кандидатури на посаду членів ВСП.

Комітет підійшов до справи ґрунтовно, вивчив документи, подані кандидатами, кожному з кандидатів ставилося чимало запитань. У результаті за трьома кандидатами рекомендовано Раді визначитись шляхом голосування. Відповіді ж Олени Заїчко на запитання комісії видалися учасникам засідання недостатньо впевненими та ґрунтовними, мабуть через це її кандидатура не набрала достатньо голосів та не була рекомендована комітетом до обрання.

Проте до зали на голосування буде винесено всі чотири кандидатури. Рішення комітету для Ради матиме рекомендаційний характер», - зазначив член Комітету Роман Бабій.

 Автор: Наталія Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Прилипчук
    Олександр Прилипчук
    суддя Сумського окружного адміністративного суду