Комітет Ради підтримав пропозиції Зеленського щодо примусового виконання судових рішень у період воєнного стану

11:12, 15 июня 2022
Закон також регулює діяльність приватних виконавців.
Комітет Ради підтримав пропозиції Зеленського щодо примусового виконання судових рішень у період воєнного стану
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендує Парламенту підтримати пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану».

27 травня 2022 року Президентом України повернуто з пропозиціями прийнятий Верховною Радою України 12 травня 2022 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану» № 2256-ІХ.

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні 9 червня 2022 року розглянув пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану» (реєстр. № 7317)  (далі – Закон), за підсумками якого, зокрема, було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти Закон в цілому з урахуванням пропозицій Президента України.

Відповідно до положень частини першої статті 132 Регламенту Верховної Ради України, у разі якщо Президент України застосував право вето щодо прийнятого Верховною Радою України закону і у визначений частиною другою статті 94 Конституції України строк повернув закон до Верховної Ради України зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями, наслідком цього є скасування результатів голосування за закон у цілому і відкриття процедури його повторного розгляду у Верховній Раді України.

Пропозиції Президента України до поверненого ним закону розглядаються у головному комітеті, який здійснював підготовку його остаточної редакції. Під час розгляду пропозицій Президента України до поверненого ним закону головний комітет вивчає обґрунтованість кожної окремої пропозиції та ухвалює висновок щодо доцільності її прийняття чи відхилення (частини перша та третя статті 133 Регламенту Верховної Ради України).

Так, народні депутати України - члени Комітету схвалили текст порівняльної таблиці з пропозиціями Президента України до Закону, що містить 3 його пропозиції, зокрема, зупинятиметься у період дії воєнного стану вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень, боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, визначені в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, які входять до складу Збройних Сил України.

Дія такої заборони не поширюватиметься на рішення, стягувачами за якими є держава, органи Пенсійного фонду України, інші державні цільові фонди, вищезазначених суб’єктів, а також на рішення про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю внаслідок кримінального правопорушення.

Заборонятиметься у період дії воєнного стану примусове виконання виконавчих написів нотаріусів.

Обговоривши пропозиції Президента України, Комітет дійшов висновку про необхідність врахування пропозицій Президента України, що містяться у порівняльній таблиці до Закону та направив Закон на повторний розгляд до Верховної Ради України.

 Раніше ми писали, чому Зеленський ветував закон про заборону стягувати заборгованість за комуналку та борги з підприємств стратегічних галузей.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Сегодня день рождения празднуют
  • Микола Мазур
    Микола Мазур
    суддя Великої Палати Верховного Суду
  • Олександр Сарбей
    Олександр Сарбей
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області