Рада суддів відкликала подання щодо присвоєння почесного звання судді у відставці, яка може бути причетна до колабораційної діяльності

16:18, 5 серпня 2022
Йдеться про суддю Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області у відставці.
Рада суддів відкликала подання щодо присвоєння почесного звання судді у відставці, яка може бути причетна до колабораційної діяльності

Рада суддів України 5 серпня 2022 року прийняла рішення відкликати подання щодо присвоєння почесного звання “Заслужений юрист України” судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області у відставці Наталії Купавської, яка, за інформацією ЗМІ, може бути причетна до колабораційоної діяльності на окупованих територіях.

Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Наталя Купавська була звільнена у відставку 14 вересня 2021 року.

25 листопада 2021 року РСУ підтримала подання про присвоєння судді у відставці почесного звання “Заслужений юрист”.

Втім, 1 серпня 2022 року ЗМІ розповсюдили відео, на якому дві судді Мелітопольського міськрайонного суду у відставці — Наталя Купавська та Тамара Міщенко, беруть учать у діяльності так званого “Мелитопольского государственного университета им. А. Макаренко», який нещодавно був створений у Мелітополі на базі навчальних закладів цього міста.

Таким чином, реакція Ради суддів на дії судді у відставці не змусила довго чекати.

За відповідне рішення проголосували 24 члени Ради суддів. Утримався — суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергій Бурлаков. 

Про прийняте РСУ рішення буде поінформована Комісія державних нагород та геральдики.

Нагадаємо, що 5 серпня Рада суддів також рекомендувала судам припиняти судові засідання під час сигналів повітряної тривоги. Втім, РСУ зазначила, що рішення про припинення судового засідання приймає кожен суддя самостійно, виходячи із конкретної ситуації.

Крім того, РСУ зазначила, що суддя, тимчасово відряджений до іншого суду із зони бойових дій, обов'язково має бути зарахований до штату нового суду.

Автор: В'ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Зеленський: Росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію
Зеленський: Росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Ірина Салійчук
  Ірина Салійчук
  начальник управління Верховного Суду
 • Людмила Салтан
  Людмила Салтан
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Анатолій Єрьомін
  Анатолій Єрьомін
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...