Рада планує встановити умову участі осіб з Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду у процесуальних діях в Україні

10:35, 7 вересня 2022
Депутати підтримали зміни до законодавства, що дозволять брати участь у слідчих діях в Україні прокурорам Міжнародного кримінального суду.
Рада планує встановити умову участі осіб з Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду у  процесуальних діях в Україні
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №7728 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення співробітництва з Міжнародним кримінальним судом при проведенні процесуальних дій на території України, який передбачає погодження генпрокурором переліку осіб з Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, які будуть проводити процесуальні дії на території України.

Законопроєктом пропонується доповнити статтю 624 Кримінального процесуального кодексу новою частиною такого змісту:   “У разі делегування прокурором Міжнародного кримінального суду повноважень на проведення процесуальних дій на території України іншим працівникам Офісу Міжнародного кримінального суду, такі дії можуть бути проведені лише за погодженням з Генеральним прокурором (виконувачем обов’язків Генерального прокурора)”.

Як зазначається у пояснювальній записці, за поданням держав-учасниць Римського статуту 02 березня 2022 року Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду оголосив про відкриття розслідування ситуації в Україні щодо скоєння на території України воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

“На сьогоднішній день прокурор Міжнародного кримінального суду у

співпраці із правоохоронними органами України та Офісом Генерального

прокурора здійснює свою діяльність на території України щодо фіксації та

розслідування скоєння на території України воєнних злочинів, злочинів проти

людяності та геноциду. Відповідний обсяг та порядок співробітництва з Міжнародним кримінальним судом, у тому числі механізм проведення окремих процесуальних дій на території України на теперішній час врегульовано Розділом IX-2 Кримінального процесуального кодексу України. Проте такий механізм проведення процесуальних дій на нашій території потребує удосконалення із врахуванням норм положення та повноважень Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, передбачених Римським статутом”, - зазначають автори документа.

У висновку комітету правоохоронної діяльності до проєкту зазначається, що його ухвалення дозволить проведення процесуальних дій на території України не лише прокурору Міжнародного кримінального суду, а й особам, яким він відповідно до положень Римського статуту делегує повноваження здійснювати такі дії, за умови погодження з Генеральним прокурором (виконувачем обов’язків Генерального прокурора.

Як повідомляла “Судово-юридична газета”, ЄС закликав Україну терміново ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду