Іноземні інвестори не завжди готові довіритись нашим судам, або більше довіряють іноземним, — Денис Маслов про ухвалений закон щодо підсудності

07:40, 22 вересня 2022
Іноземні інвестори та компанії, коли виникає необхідність звертатися до суду щодо ведення діяльності в Україні, не завжди готові довіритись нашим судам, або більше довіряють іноземним, — голова Комітету прокоментував новий закон про зміну підсудності.
Іноземні інвестори не завжди готові довіритись нашим судам, або більше довіряють іноземним, — Денис Маслов про ухвалений закон щодо підсудності
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», 21 вересня Верховна Рада внесла зміни щодо підсудності судам України справ з іноземним елементом. Йдеться про Закон щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду (законопроект 5120). Цим законом внесено зміни до ЦПК, ГПК і закону про міжнародне приватне право.

Голова Комітету Верховної Ради Денис Маслов обгрунтував необхідність ухвалення цього закону тим, що зараз іноземні інвестори та компанії побоюються працювати в Україні, і зокрема, «коли виникає необхідність звертатися до суду щодо ведення діяльності в Україні, вони не завжди готові довіритись нашим судам, або більше довіряють іноземним».

А після прийняття закону міжнародні компанії «можуть бути більш спокійні, адже матимуть вибір, яке правосуддя стоятиме на їх захисті - українське чи іноземне».

Так, Денис Маслов написав таке:

«Іноземний інвестор та український бізнес зможуть обирати, до якого суду звертатися - українського чи іноземного.

Для цього ми ухвалили законопроект 5120, ініційований Президентом.

Зараз іноземні інвестори та компанії побоюються працювати в Україні, передусім через війну.

Та крім того, коли виникає необхідність звертатися до суду щодо ведення діяльності в Україні, вони не завжди готові довіритись нашим судам, або більше довіряють іноземним.

Тепер, вкладаючи гроші у вітчизняний бізнес чи укладаючи договір із українським контрагентом, міжнародні компанії можуть бути більш спокійні, адже матимуть вибір, яке правосуддя стоятиме на їх захисті - українське чи іноземне. Достатньо буде прописати це в угоді.

А ми матимемо додатковий вагомий аргумент для інвестування в Україну.

Тож це питання не лише української судової системи, яку ми реформуємо, а й підтримки нашої економіки та відбудови країни».

Нет описания.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду