Кабмін затвердив процедуру проведення технічної інвентаризації нерухомості

10:10, 16 травня 2023
Урядовці ухвалили постанову про порядок проведення технічної інвентаризації нерухомості.
Кабмін затвердив процедуру проведення технічної інвентаризації нерухомості
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабінет міністрів схвалив порядок проведення технічної інвентаризації. Відповідне рішення закріплене постановою уряду №488 від 12 травня.

Згідно з документом, технічна інвентаризація проводиться з метою визначення складу, фактичної площі, об’єму, технічного стану та/або змін зазначених характеристик нерухомості за певний період часу із виготовленням відповідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) з використанням Реєстру будівельної діяльності.

 Визначено, що за бажанням замовника технічний паспорт може бути виготовлено у паперовій формі.

Технічній інвентаризації,  серед іншого підлягають: багатоповерхові житлові будинки, гуртожитки,

квартири; садові та дачні будинки; гаражі, паркінги, машино-місця; укриття; недобудова; будинок чи квартира, яку планують поділити між кількома співвласниками(порядком визначається формула розподілу).

Технічна інвентаризація поділяється на первинну або повторну.

Первинною є технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна, яка проводиться вперше.

Повторною є технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна визначає зміни характеристик об’єкта нерухомого майна за певний період часу.

Технічна інвентаризація перед прийняттям в експлуатацію будинка відбувається за бажанням замовника та на підставі договору.  

У разі проведення технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна державної або комунальної власності договір укладається з підприємством, установою, організацією, яка уповноважена в установленому порядку управляти відповідним об’єктом нерухомого майна. Строк виконання робіт, розмір та порядок оплати робіт з технічної інвентаризації визначаються у договорі за домовленістю сторін.

Порядок передбачає такі етапи технічної інвентаризації:

підготовка до обстеження об’єкта нерухомого майна;

обстеження об’єкта нерухомого майна;

проведення вимірювальних робіт;

визначення конструктивних елементів об’єктів нерухомого майна;

оформлення результатів технічної інвентаризації.

Проведення технічної інвентаризації зупиняється: 1) за ініціативою замовника на підставі його письмової заяви із зазначенням підстав для такого рішення;

2) за ініціативою виконавця в разі незабезпечення замовником доступу до всіх приміщення об’єкта, де має відбутися інвентаризація чи перешкоджанню її проведення; судового рішення про заборону інвентаризації; інших підстав, визначених у договорі.

У разі, якщо за наслідком інвентаризації буде встановлено, що будівництво відбувалося з порушенням законодавства виконавець вносить відповідні відомості до Реєстру будівельної діяльності.

Отримання матеріалів технічної інвентаризації в паперовій та/або електронній формі здійснюється на договірній основі. Вартість послуги не може перевищувати розрахункову. Документообіг в рамках інвентаризації здійснюватиметься в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Це, за словами урядовців, унеможливить стороннє втручання

Наразі в Україні діє інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації нерухомості.

Він визначає, що технічна інвентаризація - комплекс робіт з обмірювання об'єкта нерухомого майна з визначенням його складу, фактичної площі та об'єму, технічного стану та/або з визначенням змін зазначених характеристик за певний період часу (у разі наявності попередньої інвентаризаційної справи) із виготовленням необхідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) та обов'язковим внесенням відомостей про об'єкт нерухомого майна до Реєстру об'єктів нерухомого майна (після створення цього Реєстру).

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Координаційному центрі з надання правової допомоги розповіли про особливості поділу земельної ділянки під будинком.

Автор Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Людмила Бившева
    Людмила Бившева
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Валерій Лашевич
    Валерій Лашевич
    суддя Київського апеляційного суду
  • Расім Бабанли
    Расім Бабанли
    перший заступник керівника апарату Верховного Суду
  • Тетяна Варварська
    Тетяна Варварська
    заступник директора Національного антикорупційного бюро України