Верховна Рада 5 грудня підтримала в першому читанні законопроект 12111, яким, серед іншого пропонується збільшити зарплати у Нацраді, що здійснює державне регулювання роботи медіа. Нагадаємо, цей законопроект зареєструвала група народних депутатів, серед яких сам Микита Потураєв, а також Ярослав Юрчишин і Микола Княжицький.
Зокрема, пропонується встановити, що розмір «голого» посадового окладу члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення встановлюється в розмірі 35 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто, 105 980 грн.
Посадовий оклад голови Нацради буде становити 127 176 грн, першого заступника голови, заступника голови та відповідального секретаря – 116 578 грн.
Також, за словами авторів, вводяться нові правові інструменти захисту інформаційного простору України шляхом вдосконалення процедури блокування аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора.
Проект передбачає і запровадження механізму оцінки Нацрадою відповідності вимогам закону контенту (мова ворожнечі, дискримінація, контент держави-агресора) онлайн-медіа, які звертаються за реєстрацією.
Також пропонується встановити, що забороняється поширювати висловлювання, які зокрема розпалюють ворожнечу до окремих осіб «за іншими ознаками». Що це будуть за ознаки – не визначено.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», законопроект передбачає розширення вимог для визнання структури медіа прозорою.
Зокрема передбачається додаткова умова, за якої структура власності суб’єкта у сфері медіа буде вважатися Нацрадою непрозорою. А саме, якщо одночасно не виконується низка вимог, зокрема відомості про структуру власності медіа не дають змогу встановити усіх ключових учасників та всіх ключових учасників усіх юридичних осіб у ланцюгу володіння корпоративними правами суб’єкта у сфері медіа.
Відповідно, додаються нові підстави, що реєстрація суб'єкта у сфері медіа скасовується рішенням Нацради також у разі, якщо після реєстрації медіа встановлено, що його структура власності не відповідає вимогам:
У разі скасування реєстрації за рішенням Нацради, вона зобов’язана впродовж 5 днів з дня прийняття такого рішення направити його копію реєстранту, внести відповідні зміни до Реєстру та оприлюднити інформацію про це на своєму веб-сайті.
Медіа, реєстрацію якого скасовано, зобов'язаний припинити надання відповідного медіа-сервісу впродовж одного дня з дня внесення до Реєстру відомостей про скасування реєстрації.
Крім того, встановлено, що у разі якщо впродовж 6 місяців зареєстрований суб’єкт у сфері медіа не виконав вимоги 5 приписів, що були винесені Нацрадою за невідповідність даних Реєстру, які реєстрант самостійно вносить до Реєстру, після спливу строків Нацрада приймає рішення про скасування реєстрації медіа.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.