Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомила, що на виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про порядок складання кваліфікаційного іспиту та методику оцінювання кандидатів оприлюднює перелік основ тестових запитань з історії української державності з посиланнями на джерела, на базі яких розроблено тестові запитання.
Комісія зазначає, що норму про тестування з історії української державності як етап кваліфікаційного іспиту під час добору, призначення та переведення на посаду судді впроваджено Законом України від 09 грудня 2023 року № 3511-IX та введено в дію з 30 грудня 2024 року.
«Таке тестування вперше проводитиметься для кандидатів у межах добору на посаду судді місцевого суду», - повідомили у ВККС.
Тестові запитання розроблено відповідно до Програми іспиту та таксономічної характеристики анонімного тестування з історії української державності для проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду.
Під час тестування з історії української державності для кандидата буде згенеровано 40 запитань.
Тривалість тестування – 40 хвилин.
Оцінювання відповіді на одне тестове запитання: правильна відповідь – 1 бал; неправильна відповідь, ненадання відповіді, надання двох і більше відповідей на одне запитання – 0 балів.
Максимально можливий бал за тестування з історії української державності – 40.
До переліку включено 700 тестових запитань.
Нагадаємо, як розповідала «Судово-юридична газета», 29 січня ВККС затвердила програму іспиту та таксономічну характеристику анонімного тестування з історії української державності. У Верховній Раді, втім, до програми тестування виникли звуваження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.