Міграційна служба відмовила дівчині у видачі паспорта-книжечки: суд визнав це протиправним

13:25, 13 липня 2022
Суд зобов’язав видати 16-річній дівчині паспорт громадянина України у формі книжечки.
Міграційна служба відмовила дівчині у видачі паспорта-книжечки: суд визнав це протиправним
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Івано-Франківський окружний адміністративний суд зобов’язав видати 16-річній мешканці Верховинського району паспорт громадянина України у формі книжечки. Про це повідомляє офіційний сайт суду.

Батько неповнолітньої, який і є позивачем у справі, разом із дочкою звернулися до Верховинського районного відділу УДМС України в Івано-Франківській області із заявою про видачу паспорта-книжечки, без використання будь-якого цифрового ідентифікатора особи, без внесення інформації про особу до Єдиного державного демографічного реєстру, чи будь-яких баз даних і реєстрів та без автоматизованої обробки та передачі персональних даних. Втім, їм відмовили.

У рішенні Івано-Франківського адмінсуду зазначається:

«Законодавством не врегульовано питання щодо наслідків відмови особи від обробки її персональних даних, тобто фактично відсутня будь-яка альтернатива такого вибору, що в свою чергу обумовлює неякість закону та порушення конституційних прав такої особи. Реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних, їх обробка повинна здійснюватись, як і раніше, в межах тих законів і нормативно-правових актів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянином та державою. При цьому, згадані технології не повинні бути безальтернативними і примусовими».

Як встановлено судом, єдиною підставою для відмови в оформленні позивачеві паспорта громадянина України зразка 1994 року була відсутність відповідного рішення суду:

«Відповідачем не заперечується правомірність форми звернення позивача з відповідною заявою».

Рішення суду набрало законної сили.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Коломієць
    Наталія Коломієць
    суддя Херсонського апеляційного суду
  • Андрій Коротких
    Андрій Коротких
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду