Є й такі сфери, які навіть під час війни продовжують найм та потребують нових фахівців. Про це свідчать результати опитування роботодавців, яке експерти robota.ua проводили наприкінці червня.
В опитуванні взяла участь 721 компанія.
У розрізі бізнес-напрямків ситуація різна від галузі до галузі, але в цілому кількість працівників найбільше зменшилась у таких сферах:
Компанії, які заявили про збільшення кількості персоналу або ж задекларували, що ситуація залишилася без змін, найчастіше належать до таких сфер:
Якщо дивитись у розрізі категорій персоналу, яких стосувалися скорочення чи набір, ситуація виглядає таким чином.
Згідно з опитуванням, найчастіше скороченню підлягали ролі, пов’язані з сапорт-функцією, функцією підтримки клієнтів і лінійний персонал.
«З високою ймовірністю так відбувається тому, що масштаби бізнесу зменшуються через скорочення попиту з боку населення. Так, внутрішні бізнес-процеси компаній суттєво змінюються і, як наслідок, зменшується кількість людей, необхідних для підтримки бізнес-архітектури компанії», - зазнчаються аналітики.
Збільшували кількість працівників найчастіше у категоріях IT, продажах і лінійного персоналу критичної інфраструктури.
«Тут усе виглядає досить логічно. Компанії намагаються автоматизувати більшість бізнес-процесів, аби оптимізувати витрати на фонд оплати праці, тож IT-ролі стають все більш затребуваними. В умовах війни бізнес старається диверсифікувати свої можливості і стати омніканальним. У зв’язку з цим зростає попит на спеціалістів діджитал-маркетингу і продажів. Ситуація в галузі критичної інфраструктури, думаю, не потребує коментарів, - кажуть аналітики.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.