З 10 листопада ЄС запроваджує нові правила в'їзду до Шенгенської зони — що змінюється

11:03, 10 листопада 2024
Штампи в паспорті замінять на сканування обличчя та відбитків пальців.
З 10 листопада ЄС запроваджує нові правила в'їзду до Шенгенської зони — що змінюється
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

З 10 листопада Євросоюз запроваджує новий алгоритм обліку осіб, які в'їжджають на територію Шенгенської зони.

Нова IT-система EES (Entry/Exit System) автоматично фіксуватиме в’їзд до країн Шенгенської зони та виїзд усіх негромадян ЄС, включно з українцями.

Система одноразово збиратиме біометричні дані мандрівників, зокрема відбитки пальців і фото обличчя, які зберігатимуться протягом трьох років.

Водночас штампи у паспорти ставити більше не будуть, а реєстрація проходитиме через термінали самообслуговування. Час проходження кордону може дещо збільшитися: збір біометричних даних займатиме додатково до 40 секунд. EES також фіксуватиме відмови у в’їзді.

В уряді України наголошують, що безвізовий режим не скасовується, жодні додаткові збори наразі не вводяться. Зазнають змін тільки методи перевірки документів. Штампи в паспорті замінять на сканування обличчя та відбитків пальців.

Механізм наступний - кожен мандрівник має підійти до спеціальної «будки» самообслуговування і просканувати біометричний паспорт. Важливо розуміти, що це правило не поширюється на три групи осіб:

  • громадяни ЄС;
  • резиденти ЄС;
  • люди з довгостроковими візами.

Для всіх інших перетин кордону можливий тільки в такий спосіб. Творці цього механізму стверджують, що EES - це чудовий спосіб посилити безпеку в країнах ЄС і припинити спроби біженців або мандрівників залишитися в ЄС нелегально.

Система в'їзду/виїзду (ees) зчитує з біометричного паспорта всі його дані, зокрема, дату і місце в'їзду та виїзду.Кожні три роки необхідно буде оновлювати скан обличчя і відбитки пальців, щоб оновлювати інформацію. Завдяки цьому використання підробленого біометричного паспорта також виявиться неможливим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд