Питання Карабаху: Туреччині не вдалося змінити свій статус у рішенні ЄСПЛ

11:24, 15 октября 2020
Суд не бачить жодної причини змінювати своє рішення та знімати будь-які обмеження.
Питання Карабаху: Туреччині не вдалося змінити свій статус у рішенні ЄСПЛ
ukrinform.com

Вивчивши заперечення, висловлені урядом Туреччини, а також беручи до уваги серйозність конфлікту та те, що він загострюється, суд не бачить жодної причини змінювати своє рішення та знімати будь-які обмеження.

Так вирішив Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Туреччини щодо вилучення окремого згадування про країну з рішення, що було ухвалене раніше стосовно ситуації у Нагірному Карабасі, передає «ECHR. Ukrainian Aspect».

Зазначається, що цим рішенням ЄСПЛ зобов’язав держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у конфлікті в Нагірному Карабасі, включаючи Туреччину, утримуватися від дій, що сприяють порушенню конвенційних прав цивільних осіб, та поважати зобов’язання за Конвенцією.

Схоже, що окреме згадування Туреччини у рішенні й обурило владу країни, яка спробувала виправити цю незручну, із політичної точки зору, ситуацію.

Але у Страсбурзі відповіли відмовою, пославшись на те, що їхнє рішення від 6 жовтня, у якому наголошується на ролі Туреччини, було ухвалене на підставі доказів того, що окремі держави прямо чи опосередковано залучені до конфлікту.

Раніше ЄСПЛ закликав як Азербайджан, так і Вірменію утриматися від вжиття будь-яких заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, передбачених Конвенцією, включаючи ризик для їх життя та здоров’я.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що ЄСПЛ висловився щодо умов розкриття журналістського джерела для розслідування злочину. 

Додамо, що ЄСПЛ постановив рішення у справі про затримання без дозволу суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Дришлюк
    Андрій Дришлюк
    заступник голови Одеського апеляційного суду
  • Наталія Кухарська
    Наталія Кухарська
    суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області
загрузка...