Рада розглядає законопроект про ринок землі: трансляція

16:00, 6 февраля 2020
На порядку денному також низка інших важливих законопроектів.
Рада розглядає законопроект про ринок землі: трансляція

У четвер, 6 лютого, згідно з порядком денним, відбувається чергове пленарне засідання третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Сьогодні Верховна Рада планує розглянути у другому читанні законопроект №2178-10 щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Ряд законопроектів планується розглянути у першому читанні, зокрема:

 • проект закону 2458 про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг (проект н.д. Є. Пивоварова надано 19.11.2019, повторне подання Комітету — 17.12.2019);
 • проект закону 2390 про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії) (проект н.д. Ю. Камельчука надано 08.11.2019, подання Комітету — 14.01.2020);
 • проект закону 2515 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним (проект н.д. Д. Припутеня надано 03.12.2019, подання Комітету — 14.01.2020).

Також розглянуть правки Президента у законопроекті 0972  «Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо удосконалення пенсійного забезпечення» з пропозиціями Президента України від 31.01.2015.

Окрім того, продовжиться робота над законопроектами 1015, 1016 та 1027 про внесення змін до Конституції України.


19:31 Головуючий закрив вечірнє засідання.


19:25 Загалом народні депутати розглянули 184 правки до законопроекту №2178-10. Розгляд правок буде продовжено на наступних засіданнях.


18:40 Відхилені усі правки авторів стосовно нової назви статті 130 «Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» Земельного кодексу та внесення змін до неї.


18:30 За результатами голосування також відхилені правки щодо: визначення термінів договорів оренди земельної ділянки за згодою сторін; визначення суб’єктів, які можуть бути орендарями земельних ділянок сільськогосподарського призначення; надання державою фінансової підтримки громадянам і фермерським господарствам, шляхом надання часткової компенсації (не менше 50 відсотків) відсоткової ставки за залученими у національній валюті кредитами, що надаються на строк від 5 до 10 років на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення; заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів юридичних осіб, установчими документами яких передбачено ведення сільськогосподарського виробництва, до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму щодо вільного продажу та купівлі земель сільськогосподарського призначення; заборони відчуження у будь який спосіб земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, а також проведення інвентаризації земель; визнання недійсними угод, які були укладені під час дії заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського та до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.


17:20 Парламентарі 296 голосами "за" підтримали правку №48 щодо зобов’язання власникам та користувачам земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, надавати право сервітуту для забезпечення проходу (проїзду) іншим власникам та користувачам земельних ділянок до належної їм на відповідному праві земельної ділянки.

Відхилені правки, зокрема, щодо: зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення та заборони такої зміни; створення стратегічного фонду земель сільськогосподарського призначення; використання громадянами для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства; умов та запобіжників набуття права власності на землю юридичних осіб; неможливості передачі земельної ділянки сільськогосподарського призначення або її частини орендарем в суборенду протягом 7 років з дня набуття ним права на оренду такої ділянки.


16:20 Народні депутати продовжують розглядати правки до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.


16:10 Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив вечірнє засідання.


14:10 Головуючий закрив ранкове засідання.


13:40  Спікер надав слово голові Комітету з питань аграрної та земельної політики Миколі Сольському, який доповів підготовлений до розгляду у другому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Народні депутати розпочали розгляд правок до законопроекту.


13:30 Виступає спікер парламенту Дмитро Разумков. 

Спікер зазначив, що потрібно дотримуватися досягнутих під час консультації домовленостей. Він наголосив, що «рішення у демократичній державі повинен приймати парламент, а не окремі фракції».


13:15 Головуючий поставив на голосування пропозицію керівника депутатської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про продовження вечірнього засідання до 19:30.

226 голосами народні обранці підтримали цю пропозицію.


13:05 Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, який веде засідання, закликав колег зайняти свої робочі місця та припинити заважати роботі парламенту.


12:50 Після перерви народні депутати висловилися проти роботи у нічному режимі, під час якого планується розгляд законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, та закликали розглянути цей законопроект виключно за Регламентом і процедурою.

Парламентарії не підтримали пропозицію народного депутата О. Корнієнка про продовження вечірнього засідання до 20:00.


12:06 У пленарному засіданні оголошено перерву.


12:00 Народні депутати розглянули і за результатами голосування не прийняли проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві №1210-П (за — 84).


11:55  За результатами голосування проект не прийнято (за — 58).


11:40 Розглядається проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» №0901-П.


10:18 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання.

Головуючий оголосив перерву на 30 хвилин, згідно із заявою двох фракцій, та запросив керівників фракцій на нараду для проведення консультацій.

Раніше «Судово-юридична газета» аналізувала законопроект №2178-10 про обіг землі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з зарплатою працівників апарату судів та суддів: коментар Голови ДСА Зеновія Холоднюка
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда